Wpis z mikrobloga

Dzisiaj byłem w Auchan po szyneczkę i taka sytuacja:
Stoje sam przed lada, dwie panie ekspedientki odwrócone do mnie tyłem. Jedna bierze kawałek szynki i wkłada ja do krajalnicy, żeby położyć już pokrojoną w tej lodoweczce. A tu druga mówi: "Basia, tej nie krój jeszcze bo tu dobra data jest."

Trochę mnie to zniesmaczyło - wychodziłoby, że te pokrojone wcześniej szynki w plasterki są albo po terminie albo mają jakiś bardzo krótki czas.

Jest tu może ktoś kto pracuje lub zna kogoś kto pracuje w hipermarkecie na dziale wędlin i mógłby się wypowiedzieć?

Akcja miała miejsce w Krakowie, wiec pozwolę sobie również zastosować taki tag.

#polska #afera #krakow
PrzemekLee - Dzisiaj byłem w Auchan po szyneczkę i taka sytuacja: 
Stoje sam przed la...

źródło: comment_1610495493bFyzv6iaRXFEfALkUnIuQa.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@PrzemekLee: Przecież to jest normalne, że pokrojone sery, wędliny itp są pierwsze do sprzedania. Tak samo jak w sklepach z przodu masz otwarte zgrzewki, a z tyłu całe albo na magazynie. Czego nie rozumiesz? ;d
  • Odpowiedz
@PrzemekLee: moze poprostu byla jeszcze dluga data waznosci, wiec na logike najpierw sie sprzedaje to co ma najkrotsza (nawet jesli to tylko jeden dzien na przyklad).

Powiedziala "dobra data" bo co ma plodzic elaborat o niej, kazda pewnie wie o co biega :)
  • Odpowiedz
@PrzemekLee: na studiach pracowałam na mięsie/więdlinach/nabiale ponad 10lat temu w Almie, ale tu raczej nie powiem nic nowego.
mięso : nie kupować pieczonych kurczaków (tam głównie leci stary drób), resztę dobrze powąchać ukradkiem, bo z tym też różnie bywa (mięso jest też płukane)
wędliny: cuda Panie, cuda.... pokrojona wędlina, która leży na wierzvhu to ta najstarsza. Idziesz rano i masz jak w banku, że kupujesz wczorajszą. Starą lub ścinki dokłada się
  • Odpowiedz
@PrzemekLee: moja reakcja wtedy była podobna, totalny szok. Ale przynajmniej dzięki temu mam jakieś tam pojęcie idąc teraz na zakupy.
Ja jak już kogoś lepiej znałam i lubiłam to kiwałam głową, żeby danej rzeczy nie brać i mówiłam co jest świeże. Ale czy teraz jest szansa na to, żeby ludzie byli fair.... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@babazpola: Wiesz co, ja generalnie mięso kupuje w małym sklepie osiedlowym gdzie znam ekspedientki i zwyczajnie pytam z kiedy jest dana dostawa i czy brać czy lepiej coś innego. Zawsze dobrze doradzają i czasem mówią tez żeby lepiej wybrać inny produkt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PrzemekLee: ja myślę, że tutaj bardziej chodziło o FIFO, czyli first in first out, czyli że ta szynka miała jeszcze dłuższą datę przydatności niż inne, które trzeba sprzedać.
  • Odpowiedz