Wpis z mikrobloga

Twój wpis jest tak odklejony od rzeczywistości, że trudno napisać cokolwiek z nim wspólnego


@smyl: jedyną odklejoną osobą od rzeczywistości jesteś Ty xD Jak BLM protestowali, palili domy i budynki, okradali sklepy, nawet spalili komisariat, to też policja zbytnio nie reagowała i nie chciała eskalować konfliktu. Dopiero kilka tygodni później, gdy sytuacja dalej się nie poprawiała, przeszli do kontrofensywy.

A jeżeli chcesz wiedzieć, czemu policja w USA reaguje wobec czarnych
  • Odpowiedz
A jeżeli chcesz wiedzieć, czemu policja w USA reaguje wobec czarnych inaczej niż wobec białych, to sprawdź statystyki przestępstw.


@erkav: Pomijam teraz już zupełnie kwestię, kto ma rację. Spójrz tylko na sucho na własną argumentację.

Odpowiadasz na argument "w amerykańskiej policji jest systemowy rasizm". Amerykańska policja nie jest wyspą, więc nie będzie chyba nadużyciem, jeśli powiem, że oczywistym rozszerzeniem jest "w amerykańskim systemie sprawiedliwości, w tym policji, jest systemowy
  • Odpowiedz
@smyl

Ja uważam, że system sprawiedliwości, w tym policja, nie są rasistowskie ponieważ z x filmów o interwencjach policji z USA, które oglądałem nie widziałem, żeby zachowanie policjantów w stosunku do osób zatrzymanych różniło się przy podobnych warunkach. Zachowanie funkcjonariuszy zależy raczej od sytuacji, a kiedy ktoś zachowuje się agresywnie, to trzeba użyć odpowiednich środków. Ludzie, którzy decydują się na skrajnie głupie zachowania mają świadomość konsekwencji, bo nie wierzę, że nie.
  • Odpowiedz
@smyl: cały argument o systemowym rasizmie upada przy statystykach morderstw. W przypadku innych przestępstw można stawiać wątpliwości wobec wymiaru sprawiedliwości, np. nieproporcjonalnie częstsze zatrzymywanie czarnych kierowców do przeszukania, ale morderstw nie da się tak łatwo sfałszować. I tu statystyki są przytłaczające na niekorzyść czarnych.
  • Odpowiedz
z x filmów o interwencjach policji z USA, które oglądałem nie widziałem, żeby zachowanie policjantów w stosunku do osób zatrzymanych różniło się przy podobnych warunkach


@makaron12x: gdzie można znaleźć bazę danych tych wszystkich filmów, w których ktoś zachowywał się agresywnie, nie wykonywał poleceń, ale został po prostu uspokojony, albo obezwładniony bez użycia broni palnej, albo nawet potraktowany taserem i odwieziony na komisariat?

Wyciąganie wniosków wyłącznie na podstawie filmów, w których
  • Odpowiedz
@Mr_3nKi_:
czemu stosujesz błąd logiczny ad hominem?
I czemu popełniasz błąd logiczny whataboutismu?
dlaczego popełniasz również błąd logiczny argumentum ad populum?
  • Odpowiedz