Wpis z mikrobloga

@obszarnik: ale z tego co uczyłem się w podstawówce kilkanaście lat temu tez było w Boga wierzę. Wiec to nie Pisowcy zmienili. Na polskim mnie uczyli, że w czasie komuny zmienili na w Polskę wierze bo komuna nie uznawała żadnych bogów.
Ale oczywiście trzeba szurać xD
  • Odpowiedz
@obszarnik: już nie macie się do czego przyczepić i robicie dramę. Na obrazku jest harcerz, ma naszywki nad kieszenią więc możliwe nawet, że jest to harcerz ZHR. ZHR jest blisko kościoła.
Przypomnieć wam jaka jest dewiza Wojska Polskiego? Bóg, Honor, Ojczyzna.
Nie zesrajcie się.
  • Odpowiedz
  • 1
Nie żeby coś ale PiS nie ma nic do tego raczej. Ja znam wersje właśnie z Bogiem i prawdę mówiąc do tej pory myślałem że to jest jedyna wersja
  • Odpowiedz
@Norskee: „Przed II wojną światową powszechnie znana była cała twórczość tego poety. To właśnie wiersze Władysława Bełzy czytały matki swoim dzieciom – późniejszym bohaterom spod Monte Cassino (brat mojego dziadka Wincenty walczył na całym szlaku gen. Andersa – może moje prababcia jemu również czytała Bełzę), Tobruku czy chłopcom z Powstania Warszawskiego. Niedługo po wojnie poezja, w której religia przeplatała się z treściami patriotycznymi zaczęła ciążyć władzy, która wyrastała z marksistowskiego przekonania,
  • Odpowiedz