Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#remontujzwykopem
Pytanie. U siebie w deweloperskim mieszkaniu kładłem jako nowicjusz gładź. Gdzieniegdzie dałem jej płytko i przeszlifowalem do tynku, pomalowałem to na biało i widzę wyraźnie, co do poprawki. Mogę to na farbę normalnie wygładzić finisz erem akryl putz, czy w tyn miejscu muszę szlifować z farby? Będzie to potem widać jak dam sam grunt czy muszę grunt i biały podkład, zanim ścianę zrobię na kolor?
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rafalski45: @eiaculatiopraecox: @Rafalski45:
I tak robiłem halogenem, ale talentu manualnego mi brak więc wyszło ja kwyszlo :P ponadto na gładkiej ścianie farba lateksowa beckers ma miejscami dziwnie inna fakturę i strasznie to wygląda pod słońce. Wystarczy, jak pokryje kolejna warstwa nowym wałkiem, czy do zrywania i na nowo?
@Bachal: Ciężko stwierdzić. Miałeś zbyt sucho w pomieszczeniu/zbyt gorąco/farba zbyt gęsta/za mało farby na wałku podczas rozprowadzania. Ja bym to #!$%@?ł jeszcze raz nieco rozrzedzoną farbą. Ale tak umiejętnie bo rozrzedzona traci nieco tixotropowości i można zacieków narobić.
@Bachal: No w ramach testu. Może się wyrówna. A jak się nie wyrówna to trzeba wyszlifować po utwardzeniu się farby i poszpachlować albo i nie w zależności od jakości warstwy. A jak jest bardzo #!$%@? to zaciągnąć masą finiszową przed szlifowaniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bachal: jeszcze ważna rzecz że na koniec malowania fragmentu przyciągasz wałkiem w jedną stronę np w dół. To też pomaga uniknąć pasów czy różnic w strukturze