Wpis z mikrobloga

Kuzynka ma sklep ogrodniczy i chce robić zdjęcia produktowe na stronę (przedmioty do 1,5m). Chce kupić statywy, tło i - lampy. Jakie lampy jej do tego polecić, żeby wyszło jak najtaniej?

Ja mam 2 lampy+osprzęt do nich co mnie wyniosło 6 tysięcy,a tutaj szukamy czegoś mocno poniżej 1 tysiąca, więc czy np takie sety z allegro gdzie za 200zł są 4 żarówki w softboxie dadzą radę na coś takiego, czy średnio? Polecicie jakieś tanie lampy mireczki?

#fotografia #zdjecia #grafika
  • 6
  • Odpowiedz
@mlody_czyzyk23: Oświetlenie jest kwintesencją. Lepiej mieć tani aparat i obiektyw, ale dobre, kontrolowane światło, niż na odwrót. Zatem celowałbym w jakieś sensowne lampy, 2 - 3 powinny wystarczyć, no i softboxy, a jak szuka oszczędności to tańszy aparat :)
  • Odpowiedz
@Focustoinfinity: dzięki! właśnie patrzę, że takie są po 400zł z tych up, a po 500zł z move, mam nadzieję, że na takie się zgodzi, tylko no jeszcze statywy i softboxy więc trochę jednak wyjdzie... ona się troche upiera przy zestawach z allegro niestety, z tymi 4ma żarówkami w softboxie, ehh
  • Odpowiedz
@mlody_czyzyk23: Lepszy rydz niż nic, ale kontrola mocy światła w tych zestawach w zasadzie żadna, załączone najtańsze statywy są bardzo chybotliwe, często softboxy są zintegrowane z tym ustrojstwem na żarówki, więc nie ma możliwości zmiany softów... Trudno o więcej minusów :)
Lepiej wydać raz a dobrze, niżeli 5 razy na badziewie. 3x lampki z Quadralite ~ 1500 zeta, 3x sensowne statywy ~ 450 złotych i kolejne 3x softy też ~
  • Odpowiedz
@mlody_czyzyk23: a ja kupiłem właśnie taki zestaw z allegro, o taki https://allegro.pl/oferta/2-lampy-fotograficzne-1200w-statyw-softbox-50x70cm-9517732377, i generalnie do małych rzeczy się sprawdza, wiadomo że nie jest to idealne ale ujdzie, tylko od razu zaznaczam że nie zajmuję się profesjonalnie fotografią i nie mam porównania z jakimiś porządnymi lampami. I nie wiem czy takie duże rośliny obejmą te lampy, bo muszą być stosunkowo blisko przedmiotu. Ale imo jeśli ma kwiaciarnię a nie zajmuje się
  • Odpowiedz