Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuję pomocy kupiłem jakiś czas temu płytę indukcyjną (Samsung NZ64H57479K), leży zapakowana, czeka na koniec remontu kuchni i podłączenie.
pytanie czy płytę mogę podłączyć pod moje gniazdo jak na zdj.2?
płyta ma schemat podłączenia zdj.1, a jej przewody jak na zdj.3

Mieszkanie kupione na rynku wtórnym, aktualnie stara kuchenka (ceramiczna) podł. chyba pod 3fazy

Czy moją płytę podłączę pod te 3fazy, czy ta płyta jest pod zwykłe 230v
teraz patrzę w opisie płyty brak opisu 230v/400v

Trochę zwątpiłem i się wystraszyłem, że wtopiłem i mogłem kupić na 400v

#kuchenka #plyta #indukcja
#indukcyjna #elektryka #pytanie #pytaniedoeksperta
valdman - Hej, potrzebuję pomocy kupiłem jakiś czas temu płytę indukcyjną (Samsung NZ...

źródło: comment_16050375968XIIO7QW9hKHAE1j25lRac.jpg

Pobierz
  • 15
@valdman: ta płyta jest pod 2 fazy, wg schematu możesz podłączyć wszystkie przewody pod jedną fazę lub rozdzielić je na dwie fazy. Pytanie jaki ma pobór prądu i jaką ty masz instalację i zabezpieczenie nadprądowe.
@Armo11: Elektryk będzie podłączał, tylko się wystraszyłem, że wtopiłem i kupiłem 230v zamiast 400v i będzie cały zakup do bani.
słyszałem, że lepiej kupić 400v, a nie 230v, teraz sprawdziłem, że źle kupiłem. kupa siana.
@valdman: powinno działać. Poproś elektryka, żeby sprawdził instalację w domu i jaką masz moc dostarczaną. Przy taryfie G11 jest to około 5,5kW. Jak masz 3 fazy to powinno być więcej na fazie. Najlepiej zrobić osobne bezpieczniki tylko do tej indukcji.