Wpis z mikrobloga

#koronawirus
Jaka jest skuteczność 'testów pudełkowych'? Siostra pracuje w dpsie, ma 38,4C i z testu wyszedł jej pozytywny. Dzisiaj miała robiony wymaz ale wynik sanepidu będzie może w poniedziałek.
Nie wiem jaka jest fachowa nazwa na te testy ale wyglądają jak test ciążowy.
  • 12
@nieistniejetam sanepid w ogóle do tej pory nie uznawał prywatnych, tzn że nawet jakbyś zrobił sobie ten najlepszy rt-pcr w lux medzie i co wyszedł plus, to dla sanepidu się nie liczy. Póki nie zrobisz na NFZ ze skierowania lekarza rodzinnego
@megawatt: na pewno nie chińskie. #!$%@? bo liczyłem na potwierdzenie mojego #!$%@? że to pomyłka. Nie sądziłem że ktoś z mojej rodziny zachoruje, tym bardziej że siostra przez sytuację rodzinną musiała zamieszkać z rodzicami i babcia w jednym domu. Dzięki za pomoc i trzymajcie się w tych chorych czasach.
@nieistniejetam: testem rozstrzygającym jest PCR (chociaż też nie do końca, bo nie z wymazu z nosogardzieli bo w takim wypadku jest tylko testem potwierdzającym, ale nie wykluczającym)

@nieistniejetam: maseczki chirurgiczne dla siostry, osobny pokój, jak się da to osobna łazienka i będzie dobrze - opisano wiele przypadków które pokazują, że da się zachować w domu wymaganą higienę i nie zarazić pozostałych domowników