Wpis z mikrobloga

@hurin: być może, ale to mała firma, koronawirus sie skonczy, a i popyt spadnie, rynek dyskontuje wszystko wczesniej, po wynikach zawsze są spadki, takze tego, grubas teraz sprzeda za 500, za rok bedzie juz za 15 zł
  • Odpowiedz
  • 0
@tangorola: Jasnym jest ze popyt się w końcu skonczy, natomiast jeśli firma nie przeje zysków (a biorąc pod uwagę jej właścicieli raczej tak nie będzie, bo już dawno by sypali) pozostanie już na zawsze dużo większa - planują w większości przeznaczyć zysk na rozwój. Do poziomu 15 zł nie ma już powrotu, myśle ze 100-300 to minimum po pandemii.
  • Odpowiedz
  • 1
@tangorola: Wiesz siedziałem tu od 40 zł, sprzedałem się za 400, potem wróciłem przy poziomie 600 jak spadło po wynikach, a w piątek brałem po 460. Nikogo nie namawiam, ale patrząc na to co się dzieje moim zdaniem dadzą jeszcze zarobić.
Obecny spadek moim zdaniem głównie wynika z ratowania zysków przez tych co brali w przedziale 400-500 i tych co ubrani po 700+ wysypali się tnąc straty.
  • Odpowiedz
zysk z ostatniego kwartału 208 825 tys zł, analogicznie przed pandemia 100 razy mniej, cena akcji wowczas 1 zł, potencjał do wzrostu zysków jak dla mnie marny, raczej trzeba liczyc sie ze spadkiem popytu plus zalewem chinszczyzny, inwenstycja bardzo ryzykowna, moze da zarobic ale to czysta spekulacja, mysle ze lepiej brac narodowe czempiony na promocji i miec pewne 100% w 2 lata
  • Odpowiedz
  • 1
@tangorola: Niewątpliwie przyjdzie czas ze przerzucę trochę funduszy na narodowych czempionów, ale póki budują szpitale z pieniędzy akcjonariuszy nie widzi mi się ta inwestycja :p
  • Odpowiedz
@tangorola: za 3 kwartął już mają 356 mln, więc jest znaczny wzrost, IV kwartał będzie jeszcze lepszy według prezesa. Właśnie zalew chińszczyzny na razie nie jest groźny. Rękawiczki to nie maseczki, że postawisz maszyne za 2 miliony i ci robi te maski. Tutaj postawienie całej linii produkcjnej to 1,5 do 2 lat, koszty też są znacznie wyższe. Dlatego eldorado będzie nadal trwało. Popyt na rękawice ma nadal rosnąc, nawet po pandemii.
  • Odpowiedz
@spinor: oczywiscie, nie robilem dokladnej analizy, bo wystarczy mi ze cos juz tak wzrosło, zeby odpadlo na starcie. Moze i wam urosnie, ale nieprzecietne zyski to tez nieprzecietne ryzyko, a na giełdzie juz wiele bylo zlotych interesow ktore potem znikały
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
linia do zanurzania rękawic kosztuje kilkadziesiąt milionów dolarów i stawia się ją rok

I to jest klucz do sukcesu Mercatora. Są wieksi na świecie ale obecne sukcesy pokazały że jednak dają i tak duże zyski. Zobaczymy czy pęknie wsparcie na 440 - wątpię.
  • Odpowiedz