Wpis z mikrobloga

Cześć!
Zapraszam na moją opinio-recenzję
Google Pixel 4a

Zanim przejdę do sedna chciałbym przypomnieć, iż jest to zamiana z mojego 3letniego Xiaomi mi A1. Na wstępie dodam, że jestem zwykłym użytkownikiem i telefonu używam praktycznie tylko do prowadzenia rozmów, pisania wiadomości, maili, przeglądania internetu, słuchania muzyki. Nie gram, nie bawię się w "wykręcanie" dodatkowej mocy, osiągnięć lub porównywanie czy u znajomego aplikacja włączy się 200ms szybciej. Nie mniej jednak po jednym dniu coś się zmieniło. Przeczytaj!

Pierwsze wrażenia
Niezbyt przyjemnie mi się korzysta z dużych telefonów i jakie było moje zaskoczenie jak wyjąłem Pixela z pudełka. Idealnie wyważony, smukły i poręczny. Wyświetlacz jest większy od Mi A1, a jednocześnie cały telefon jest dobre kilka cm mniejszy. Ideał pod względem komfortu użytkowania który na spokojnie można włożyć do kieszeni jeansów, koszuli. Nie mam też uczucia, że noszę kilka kilogramów więcej. Coś za co Pixel ma u mnie dużego plusa

Wyświetlacz
Jakie może być wrażenie po przesiadce ze zwykłego IPS na OLEDA? Wyświetlacz był dla mnie priorytetem, ponieważ chciałem mieć czerń, czarną. Mając styczność z telewizorem z identyczną technologią po prostu chciałem OLEDA. Był to mój wymóg i się nie zawiodłem. Mogę powiedzieć, że wręcz nawet zaskoczyłem bo wszystko jest jeszcze bardziej wyostrzone. Porównywałem z iPhonem i nie wskaże bezpośrednio zwycięzcy. Coś niesamowitego

Bateria
Po drugim ładowaniu ma obecnie 39% oraz 3:49h Sotu (Czy jak to się piszę. Specjalista ze mnie żaden)
Warto tutaj wspomnieć, iż mam nawyk nie ładować telefonu do pełna. Odłączam przy ok 90-95%
Kiedyś wyczytałem, że taki proces pomaga w utrzymaniu baterii w jak najlepszej kondycji. Xiaomi mi A1 po 3latach w moim odczuciu trzyma tak samo jak nowy. Półtora dnia dam radę wykręcić, nie nakładając na siebie ograniczeń użytkowania. (Co robię na telefonie napisałem we wstępie) Oczywiście próbuje się nacieszyć nowym telefonem i prawdziwy wynik mogę napisać po dłuższym użytkowaniu. Na obecny moment jest bardzo dobrze. Nie ma się czego bać

Aparat
Do tej pory aparatu używałem dosyć rzadko. W sumie to do wczoraj. Przy każdym zdjęciu mówię "żyleta". Dla mnie to słowo idealnie pasuje do jakości zdjęć. Brat miał Galaxy S8+ Teraz obecnie posiada Huawei P40 lite. Nie wiem jak to się dzieje, ale bez wykonania zdjęcia porównując obraz uzyskiwany z obiektywu, Pixel wydaje się być gorszy. Co dziwne tylko wtedy, bo po wykonaniu zdjęcia tamte dwa uciekają z podkulonymi ogonami. Po prostu wykonane zdjęcia są nieporównywalnie lepsze. No i coś z czym jeszcze nigdy się nie spotkałem. Zdjęcia gwiazd, zdjęcia nocne, zdjęcia oddalonych miast w nocy... Jak widać gołym okiem, tak widać na zdjęciach. Słyszałem, że aparat jest bardzo dobry, ale po takiej przesiadce z Xiaomi to czuję się jak bym kupił telefon za 3x więcej.
Warto wspomnieć tutaj również o stabilizacji obrazu. Już nie muszę podtrzymywać telefonu, ustawiać się, wstrzymywać oddechu... Chwała za to
Pewnie dużo osób czekało na kilka zdjęć. Niestety nie orientuje się jakie są strony które nie ucinają jakości. Pomóżcie, a z chęcią się podzielę kilkoma ujęciami jakie do tej pory udało mi się zrobić. Dla mnie petarda, ale chętnie chciałbym poznać waszą opinią.
Nagrywane filmy są w wysokiej rozdzielczości, a całość zawsze bardzo płynna. Rzadziej używam, ale również robią robotę

Płynność działania
Mimo, iż w Xiaomi mi A1 nie doświadczyłem wolnego działania, zacinek czy chwilowych zmuł, to taka przesiadka pokazała jak wiele zmieniło się w płynności działania obecnych smartfonów. Od samego początku czuć swobodę wykonywanych czynności, które działają zdecydowanie szybciej. Wszystko działa zauważalnie dużo płynniej. Zauważalnie. 3 lata = widoczna różnica

Inne
Rozmowy prowadzone przez telefon są bardzo dobrej jakości. Na początku nie potrafiłem się przyzwyczaić bo górny głośnik trzeba idealnie przyłożyć do centrum ucha. Rozmowy (słyszany dźwięk) jest czysty, bez charczenia, a również i my jesteśmy bardzo dobrze słyszani.

Mamy wbudowany dyktafon co przyznam szczerze bardzo mi się przyda. Bardzo dobrze rejestruje dźwięk nawet z dużego dystansu

Wbudowane głośniki grają naprawdę, naprawdę zajebiście. Należę do osób lubiących szczegóły. Może zapalonym audiofilem nie jestem, ale powoli tym początkującym.

Gniazdo Jack 3.5 działa. Jakość przeważnie zależy od słuchawek. Posiadam Sony Extra Bass i grają konkretnie.

Na start miałem zainstalowanego Androida 11, ale dostałem od razu dodatkową aktualizację 1.5GB.

Pierwsze aplikacje które zainstalowałem:
Blokada.org Blocker reklam. Dla mnie must have, który używam od wersji 3.x.x Obecnie posiadam wersję 5 i działa skutecznie. Zero reklam czy to w przeglądarce czy aplikacjach
YouTube Vanced stara wersja z początku 2019 roku którą pobrałem na Xiaomi Mi A1. Działa jak należy i tutaj na Pixelu. Kolejny i ostatni z moich must have

Dlaczego Pixel
Moim celem było otrzymać sprzęt z małym (nie jest taki mały, ale swoim całokształtem daje takie wrażenie) wyświetlaczem OLED/Amoled, wsparciem na minimum dwa lata, jackiem, oraz lepszym aparatem. Nie sądziłem jednak, że dostanę więcej niż zakładałem. Dużo dużo więcej. Przyznam bez bicia. Nie słyszałem o telefonach Pixel, a nowe modele dostają aktualizację minimum przez 3 lata. W takim razie czeka mnie dużo dłuższe wsparcie, niż się spodziewałem. Zastanawiałem się nad iPhonem tylko SE2 odpadł nie tylko ze względu starego designu, ale z racji mało pojemnej baterii. Nie widziałem sensu kupować starego iPhona, a 11 jest dla mnie dużo za droga. Zazwyczaj nie wydawałem na telefon więcej jak 1k. Tym razem lekko przekroczyłem ten pułap, ale jak ma mi posłużyć na minimum 3 lata, uważam, że nie ma nad czym się zastanawiać. Jeżeli wykorzystujesz telefon do podobnych czynności to wybór jest prosty.

Minusy
Jak ktoś śledzi Pixela 4a pewnie spotkał się z opiniami o skrzypiącej odbudowie. No niestety mój egzemplarz cierpi na tą samą przypadłość. Prawy bok, 0.5cm pod aparatem... Nie traktuje tego jednak jako coś poważnego, ponieważ i tak wsadzę telefon w etui. Wybrałem sztywne więc problemu nie będzie, ale warto wspomnieć, że jest to prawda. Pixel skrzypi

Podsumowanie
Co tu dużo mówić. Telefon warty 340€. Szkoda, że w Polsce jest niedostępny, ale zobaczymy co pokaże niemiecki Amazon. Pewnie sporo elementów pominąłem, ale jest to moja pierwsza recenzja telefonu w życiu. Postanowiłem się przełamać i dla najlepszej społeczności która niejednokrotnie i mi pomogła napisać kilka dłuższych zdań. Chętnie odpowiem na wasze pytania.
Na koniec wrzucam jedno zdjęcie które pewnie zostanie okrojone.

Pozdrawiam

#google #pixel #telefony #elektronika
Blaczarny - Cześć! 
Zapraszam na moją opinio-recenzję 
Google Pixel 4a

Zanim prz...

źródło: comment_1602436945L5vDRp5EZFASNtmyK5fg5E.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@bialy100k: Rozumiem. Szukałem teraz radia i nie widzę. Swoją drogą w A1 od częstego używania Jacka 3.5 po jakimś czasie sam wypadał. Gniazdo się rozepchało... Ale radio zawsze działało jak należy
  • Odpowiedz
@Blaczarny: Mam pytanie. Czy mógłbyś sprawdzić jak będziesz rozmawiał z kimś czy jak wezmiesz telefon w trakcie rozmowy odchylisz w bok to czy rozmówca płacze, że gorzej słychać? Ja często tak rozmawiam i jak miałem Nexusa 5 to miałem z tym problem. Tak mniej więcej powiedzmy minimum kąt 45 stopni.
  • Odpowiedz
@schreder: Totalnie zapomniałem napisać, ale wygląda to tak. Rozmawiałem i testowałem różne kąty. 45* 90* całkowicie odwrócone z zachowaniem kątów. Nawet dołożenie 10cm dystansu i test kątów jak prosiłeś i nic rozmówca nie "poczuł"
Można śmiało manewrować
  • Odpowiedz