Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield:

Podobał się Grand Seiko z poprzedniego wpisu i jego piękne ręczne wykończenie?? A moze pojdziemy jeszcze jeden krok dalej...

The A. Lange & Sohne 1815 Tourbillon Handwerkskunst

Zrobiony z różowego złota i pierwszy Tourbillon, który można zatrzymać do zera (zero reset) (taka stopsekunda do pozycji zero dla Tourbillona)... Super... Ale nie o tym.
Wykończenie tarczy jest wykonane techniką Tremblage
Płytka różowego zlota jest "rzeźbiona", a materiał wybrany pozostawia piaskowo/granulowate wykończenie, eksponując inne elementy jak logo czy indeksy (to nie są nakładane elementy). Później to co pozostało (indeksy, logo, napisy) są polerowane na wysoki połysk kontrastujący z tłem.

Więcej o tej niesamowitej i ciekawej technice w tym artykule
https://deployant.com/lange-akademie-day-1-tremblage-engraving/

Wykonano 30 egzemplarzy tego zegarka.
Cena to około 186 000€

#zegarki #zegarkiboners #watchboners #ciekawostki #technika
AllieCaulfield - @AllieCaulfield:

Podobał się Grand Seiko z poprzedniego wpisu i j...

źródło: comment_1602273767bhy1K2gpkwTx8nWRTDddhO.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AllieCaulfield: to już troszkę mnie przerasta. Mam pewien limit, ale zawsze podziwiam magików, którzy takie cuda są w stanie stworzyć. Chociaż w innym wszechświecie nadal bał bym się założyć coś takiego na nadgarstek w drodze swoim nowym Ferrari do przystani w Maroko...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@patrol798: wg podlinkowanego artykulu okolo trzech dni na sama tarcze. Kolejne setki godzin zajmuje dekoracja mechanizmu etc. Mysle, ze lacznie moze to trwac 3-4 miesiace na sztuke.
  • Odpowiedz
@m_bielawski: @patrol798: 3 dni zajmuje to profesjonaliście. Nie ma ich wielu. Już kiedyś pisałem o tym. W firmie A Lange & Sohne jest zatrudnionych 6 osób zajmujących się dekoracja (pytanie czy oni robią też całe te tarzze Czumy są to inne osoby). Jestem pewnien że mają duuuzo pracy :) nie tylko te zegarki oni produkują. Dodatkowo w każdym innym modelu jest dekorowany mechanizm. Wszystko ręcznie.
  • Odpowiedz