Wpis z mikrobloga

@AliPaczka: Witam dostałem tracking LT-NL ktoś tu pisał, że też taki dostał mimo wyboru przesyłki ASS. Czy takie sytuacje zdarzają się teraz często?. Ja mam o tyle ciekawą sprawę, że chińczyk, od którego kupowałem wysłał do mnie już kilka paczek, wiosną prosiłem go żeby zwracał uwagę na nr 0045. Pisałem do niego, czemu teraz taki nr, odpowiedział mi, że próbował zmienić, na 0045 ale system mu nie puszcza. To jakaś nowa polityka Ali, bo w sumie wszystko ASS jak do tej pory szło do mnie z 0045. I to pewnie głupia teoria, ale poprosiłem znajomego o instalacje apki i grę kuponowi kumple, zyskałem na tym ładny bonus, ale może serwis w ten sposób wetuje sobie straty?
  • 6
@Castiel445 nie ma to nic wspólnego z grą. Powodów zmiany może być wiele, chociażby bateria czy nieodpowiednie wymiary albo masa. LT...NL jak najbardziej się kwalifikuje jaki Aliexpress Standard Shipping.
@AliPaczka: Dzięki za odpowiedz, właśnie na pewno nie chodzi o baterie, bo są to klocki dla dziecka, masa też nie jest problemem, bo to w sumie mały zestaw, w wrześniu kupiłem u niego 2 razy większy komplet i był wysłany przez 0045. W pakowaniu to on jest mistrzem 100% klocków w paczce 0% powietrza, więc wymiary odpadają. I czemu odpisał mi, że nie mógł zmienić na 0045 ?
@Castiel445 wysyłają przez firmę powiązaną z aliexpress, która zajmuje się całą logistyką. Czasem sami zmienią wysyłkę na inną firmę ale wtedy na pewno nie pójdzie 0045 czy na paczkomat, zwykle SG.
@AliPaczka: To znaczy, że to może być kwestia, jakiejś zmiany logistyki? I np. zapchania samolotu wożącego paczki do Belgi?, Jest więcej takich przypadków? Widziałem jeszcze jeden wpis z tym samym pytaniem o LT-NL, ale tamten jest z przed prawie tygodnia a ja dostałem taki tracking 2 dni temu. Tak z ciekawości z tego, co pamiętam, 0045 jest do 2 kg