Wpis z mikrobloga

@Czarna_ksiazka: Nie słuchaj opa. Jak rower używany kupujesz to też na tobie "spoczywa odpowiedzialność sprawdzenia legalnosci źródła". @koku: Pewnie jak kupuje klucz do jakiegoś oprogramowania to idziesz na komisariat sprawdzić jego legalność? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kondziuux997: Prawo UE dopuszcza odsprzedaż owszem, ale pod pewnymi warunkami. Jak kupujesz używany soft sprzedawca musi Ci dostarczyć np dowody ze oprogramowanie zostało usunięte z komputerów, oryginalny dowód zakupu i kilka innych rzeczy. Klucz to nie licencja. To do Was może przyjść audyt i to Wy będziecie musieli to wykazać

Nie wiem skąd się bierzecie ze powtarzacie te głupoty jak katarynki bez żadnego sprawdzenia i wprowadzacie ludzi w błąd.

Większość z
@waleczne_serce: https://allegro.pl/oferta/ms-office-home-and-student-2019-win-mac-pl-nowe-8838474021

U mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) I jeszcze dostaniesz kartę pudełkową oryginalną. A kupując poza Allegro, to jeszcze będzie taniej bo prowizja out. Brało u mnie kilkanaście osób z wykopu (albo w sumie już nawet ponad 20 będzie), zarówno licencje domowe jak i komercyjne i można sprawdzić na tagu, że jest ok.

+ robiłem w czerwcu na wykopie rozdajo 3 sztuk i też każdemu działa
@Uri_: Kupiło na Allegro ponad 300 osób komercyjnie i domowo. Nikt żadnych problemów nie miał, bo skąd. Karta licencyjna nowa prosto z dystrybucji niemieckiej (DACH), działa oczywiście w całej Europie.

Aktywujesz kod bezpośrednio na stronie setup.office.com na swoim koncie Microsoft, wszystko działa w sekundę, możesz potem skontaktować się z MS jak chcesz by potwierdzić, że kodzik nowy.

Albo wziąć lampę UV i poświecić na kartę, by zobaczyć nitki zabezpieczające i oryginalne
@johnq: Oficjalna dystrybucja MS wychodzi drożej od resellerów czy marketów biorących z innych źródeł, jak np. Media Markt (które też ma licencje DE), morele czy coś.

Cenami na oficjalnej stronie Microsoftu nie można się sugerować, bo oni tam sobie narzucają gigantyczną marżę, bo mogą - są w Polsce nadal firmy i podmioty, które muszą zaopatrywać się bezpośrednio u nich (kupując np. przez Microsoft Store). Głupota, no ale...

Gdyby się ludzie dowiedzieli,