Wpis z mikrobloga

@mmaciek3905: Jak byłem wieki temu w technikum to na warsztatach przewijało się (obiektywnie bezsensowne) zadanie rozebrania płytki/modułu (jakiś złom elektroniczny) na części pierwsze a następnie złożenia jej z powrotem. Czasem jedna osoba demontowała tworząc przy okazji schemat montażowy, druga montowała. Teraz są dedykowane "soldering training kit", ale moim zdaniem praktyka na złomie ciągle powinna być dobra.
  • Odpowiedz
@mmaciek3905: skoro coś tam już wiesz to na twoim miejscu bym poszukał na aliexpress czegoś jak "0805 PCB". 0805 to popularny rozmiar komponentów typu rezystory, kondensatory czy diody. Są to małe elementy ale na początek myślę będą okej. Jak nauczysz się poprawnie lutować 0805 to możesz próbować 0603. To co udało mi się na szybko znaleźć na aliexpress:

Przejściówki z 0805/0603/0402 na goldpiny:
http://pl.aliexpress.com/item/32838339580.html
Miejsce na 80 elementów do przylutowania za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gicu616: wielkie dzięki za porady. Zrobiłem już kilka prostych układów wraz z prostownikiem oraz zasilaczem. Jestem szczęśliwym posiadaczem stacji lutowniczej WEP 853D wraz z grotami 900M i reszta narzędzi. Ogólnie jakoś sobie już radzę. Nie jest to perfekcja ale wygląda całkiem nieźle. SMD dają popalić ponieważ od zawsze mi się ręce trzęsły.

W planach mam zrobienie zegara lampowego NIXIE, taki KIT zestaw do samodzielnego montażu. Spory wydatek dlatego ostro trenuje. Wykorzystałem
mmaciek3905 - @gicu616: wielkie dzięki za porady. Zrobiłem już kilka prostych układów...

źródło: comment_1601072526CpM915GWFXJ2cqPtJTWId9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz