Wpis z mikrobloga

Mam tego oppo watcha 41 od paru dni. Fajne urządzenie. Bylem świadomy co biorę ale liczyłem że ten pełny jeden dzień wytrzyma. Natomiast bardzo szybko ładuje. Ogólnie tkaie mocne 6/10 poki co bo trochę sie cykam korzystać z niego żeby go szybko nie zdrenować.

Macie jakies sugestie co zrobic, jak zoptymalizować dzialanie wear os? Jak wyłączyć stały pomiar tętna, bo nawet nie wiem czy jest on u mnie włączony.

Druga sprawa to mam problem z mierzeniem krokow, tj. Nie mierzy mi :) czasami zaskoczy, ale zwykle nie mierzy. Nie wiem czy przypadkiem czegoś nie wyłączyłem.

#oppo #smartwatch #wearos
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@eskejper ciągły pomiar tętna drenuje baterie. Wyłączysz go w aplikacji Hey Tap. Z pomiarem kroków zaobserwowałem u siebie, że dane lubią się po kilkunastu minutach odświeżyć. Mogłeś wziąć 46 mm wersję, ma większą pojemność baterii a na chudszym nadgarstku prezentuje się bardzo ładnie :)
  • Odpowiedz
  • 2
@eskejper na moim przykładzie to zegarek załadowałem wczoraj o 23:00 do 100%. Mam włączone NFC, ciągły pomiar tętna i synchronizację z telefononem. Po 17 godzinach pracy poziom baterii mam 53% i pokazuje, że popracuje jeszcze 20 godzin. Musisz go podładować kilka razy (tak zaleca producent) a powinniem być czas pracy na jednym ładowaniu dłuższy.
  • Odpowiedz
@FHA96: przymierzałem ten większy i moj nadgarstek się na niego nie nadawał :D No wlansie zauważyłem ze jak go podładowałem drugi raz to spadek baterii byl dużo mniejszy niż za pierwszym. Pewnie tez dlatego ze juz w nim nie klikam tak czesto. Ale podoba mi się, mam nadzieję ze mowy updejt wear os który jest tuż zw rogiem coś zmieni w optymalizacji zużycia baterii. Ważne zeby trzymal od 10 do max
  • Odpowiedz
  • 1
@eskejper mam wersję 46mm. Mam ustawienia AOD wyłączony gest aktywowania wyświetlacza po podniesieniu ręki i wyłączone WiFi, reszta włączona zegarek ciągle sparowany z telefonem, pomiar Tętna ciągły, bardzo duza liczba powiadomień. Od rana do rana schodzi jakieś 60%. Na noc włączam tryb kinowy aby się zegarek nje świecił ale dane snu zbiera. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony, po 1 kupiłem go bo mi się bardzo podoba po 2 zajebiscie szybko się ładuje.
  • Odpowiedz
@Worior: hej i jak wrażenia po dłuższym czasie użytkowania? Moje największe obawy kieruje w stronę baterii - niby szybko się ładuje ale czy dałby radę wytrzymać od rana do wieczorne, z kilkugodzinnym marszem z GPS w górach?
  • Odpowiedz
  • 1
@Lewic nie. Z kilku godzinym marszem czyli 4.5h w górach zjadło jakieś 60 kilka procent jak dobrze pamiętam. Ogólnie tak na codzien jestem zadowolony. Bateria wystarcza spokojnie na 24h
  • Odpowiedz
  • 1
@Lewic wytrzymuje do 30h z włączonymi praktycznie wszystkimi funkcjami. Włączony AOD, wyłączony gest unoszenia ręki. Wszystkie pulsometry, sny itd włączone
  • Odpowiedz