Wpis z mikrobloga

Jaki polecacie laptop do 6 tysięcy?
Bedzie służył głownie do netflix, pakiet office, ogólnie głownie studia wiec fajnie jakby był lekki. Fajnie też jakby miał troche SSD. Jakieś proste gry też bedą odpalane ale nie żaden BF i AAA
I wielkość w okolicach 13 cali
#komputery #laptopy
  • 19
@MrXavery ja mam tego łapka wersję 4500u i wystarczy na wszystko, z gier taki cs go na full chodzi na 80fps, a przy 4700u zintegrowana grafika w procku jest jeszcze lepsza jak w moim...
Ekran jak i klawiatura naprawdę przyjemne.
W razie czego można chyba wymienić ram i dodać dysk bez problemu, miałem wcześniej też Acera aspire kilka lat i otwieranie go i wymiana podzespołów / czyszczenie z kurzu było bezproblemowe i
@MrXavery aha no i bateria na ryzenach trzyma.do 10 godzin przeglądania neta i oglądaniu filmów. Samemu nie liczyłem bo mi się nie chce ale od razu widać że bardzo długo można pracować na baterii
@Yggas oczywiście możesz sobie ogarnąć jakiegoś lepszego z dedykowana karta graficzna :D ale do tych rzeczy co napisałeś to moim zdaniem prima sort ta pozycja xd jeszcze lepszy byłby 4800u ale jeszcze w polskim sklepie go nie widziałem. Z lepszych modeli z dedykowana karta graficzna GTX 1650 i ryzen 4600h to HP Omen lub też Acer nitro

Asusa z ryzenem to chyba bym odradzał, dużo osób pisze że bardzo głośny i się
@MrXavery: Ogólnie co do swifta 3 to sam robiłem dość spory research i wychodzi na to, że jest to bardzo atrakcyjny lapek jeśli chodzi o specyfikacje (nowy ryzen, 16gb ramu, szybki ssd) ale ma jedną wadę - ekran. Stosunkowo niska maksymalna jasność (chyba 240 nitów) + słabe odwzorowanie kolorów. Sam oglądałem go dzisiaj w sklepie i na pewno jest on bardzo lekki, a jeśli chodzi o ekran to w sumie sam
@Ver0s rzeczywiście jasność jest niska ale odwzorowanie jak dla mnie świetne :P

Jeden duży minus co przeszkadza w codziennym.uzytkowaniu to taki że ciężko go otworzyć xD po prostu tak jest ekran wyprofilowany że nie ma za co złapać przy otwieraniu trzema się posiłkować paznokciami
@Yggas: Jeszcze pytanko do ciebie skoro masz tego lapka. Jak z temperaturami tzn. nie nagrzewa się za bardzo i czy jest cichy? Z tego co słyszałem to tak ale pytam w razie czego. I jak oceniasz matrycę, bo ja sam już nie wiem a do 3,5k poza jakimiś wielkimi 15,6 lapkami nie ma za bardzo alternatyw a bardzo chcę dorwać jakiegoś lapka z nowymi ryzenami właśnie. A i jeszcze jedna rzecz
@Yggas: Tą jasność byś ocenił na akceptowalną w normalnie oświetlonym pomieszczeniu czy trzeba się jakoś specjalnie przyglądać, bo czytałem różne opinie a z tego co dzisiaj oglądałem w sklepie to nie jest najgorzej.
@Ver0s system chłodzenia jest chyba ubogi jak dla tak oszczędnego procesora jednak przy obciążeniu go na full wiatrak daje o sobie znać, jest głośniejszy niż przy starym aspire i wyraźnie go.slychac. Przy normalnym użytkowaniu nawet nie wiem czy coś tak się kręci :P temperatur nie mierzyłem ale na klawiaturze nic nie czuć
@Yggas: Dzięki za opinie, chyba wezmę tego swifta z 16gb ramu. Zastanawiałem się jeszcze nad Aspire 5 ale on jest większy i trochę bardziej plastikowy a ten swift wydaje się naprawdę ciekawą propozycją. Szkoda tylko, że na rynku jest tak mało laptopów z tymi nowymi prockami amd, a jeśli są to z matrycami TN co w 2020 roku to chyba jakiś smutny żart :/