Wpis z mikrobloga

Hej Mirki I Mirabelki mam do Was mały pytanko, może ktoś mi pomoże.

A mianowicie rozpoczynam przygodę z wybielaniem zębów metodą nakładową i chciałbym się dowiedzieć, jakie są Wasze uwagi, odczucia na ten temat.

Dodatkowo mam parę małych pytań i byłbym wdzięczny za odpowiedź:

1. Ogólnikowo czy sądzicie, że się opłacało?

2. Czy sposób nakładania preparatu na nakładkę ma jakieś większe znaczenie, tzn. w jednym filmiku widziałem, że radzą nakładać preparat na nakładkę w miejsce "zęba" w postaci małej kulki o średnicy 2-3 mm, a w drugim przeciągnąć pastę, preparat ciągłą nitką na wysokości ok połowy "zęba" oczywiście w kontekście nakładki.

3. Mam martwą jedynkę (co jest lekko irytujące) i stomatolog doradził mi założenie czy jak tam to nazwać licówki, sądzicie, że warto w to inwestować? (koszt licówki porcelanowej to 1500 zł)

#stomatologia #bialezeby #wybielanie #licowki #zeby #dentysta #pytanie
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nxxxk: wybielanie nakładowe w warunkach domowych? Długotrwałość efektu będzie zależało głównie od Twojej diety (tzw. biała dieta). Co do zębów martwych, przebarwionych można spróbować wybielania w gabinecie wewnątrzzębowo (3 sesje pozwalają osiągnąć zadowalający efekt). Licówkę rzadko kto zakłada na jeden ząb bo to jednak zawsze troszkę będzie się odznaczało od reszty zębów. W tej kwocie pomyśl może o "bondingu".
@marugrab: Tak chodzi o wybielanie w warunkach domowych. Dlatego też zastanawiałem się właśnie czy sposób nakładania preparatu opisany powyżej ma jakieś większe znaczenie.

Jeżeli zaś chodzi o martwy ząb, to był już leczony i mam wewnątrz zęba włókno szklane także dentysta zaproponował licówkę (a konkretnie doradzał wybór porcelanowej), jeżeli chodzi o to, że będzie się odznaczał, to mówił, że lekkie zeszlifowanie zęba wraz z dobraniem odpowiedniego koloru, nie powinno powodować różnic