Wpis z mikrobloga

Zauważyłem interesującą zależność. Otóż od kilku miesięcy dostaję na skrzynkę maile od Inpostu z potwierdzeniem rejestracji. Dotychczas uważałem, że ktoś zwyczajnie robił literówkę i taki mail trafiał do mnie, jednak dziś zorientowałem się, że najprawdopodobniej te maile mają związek z zakupami na Aliexpress z wysyłką do paczkomatu. Sprawdziłem to i rzeczywiście po jakimś czasie (od kilku godzin do kilku dni) po złożonym przeze mnie zamówieniu z dostawą do paczkomaru z konta o danym adresie mailowym jako loginie, przychodził mail z potwierdzeniem rejestracji w inpoście.
Czy sprzedawca przygotowując przesyłkę rejestruje kupującego w Inpoście, czy może to wyciek maili z Aliexpress?
#aliexpress #inpost #bezpieczenstwo
  • 6
Zauważyłem interesującą zależność. Otóż od kilku miesięcy dostaję na skrzynkę maile od Inpostu z potwierdzeniem rejestracji.


@Setral: to znaczy? Kilka razy dostajesz potwierdzenie rejestracji na tego samego maila?
@Okayama: Mam w skrzynce włączoną opcję "łap wszystkie" tzn. maile z różnymi aliasami z jednej domeny trafiają do jednej skrzynki. Zamówienia składam na różnych kontach.
@Okayama: Jeśli panel obsługi zamówień dla Chińcztków był robiony przez Inpost, to nie dziwię się, że dzieją się takie kwiatki jak wyżej oraz to, że takie przesyłki przywozi poczta na adres paczkomatu.
@Setral: jak pierwszy raz pojawiła się opcja paczkomatowa, to pamiętam, że było przynajmniej kilka osób na wykopie co twierdziły, że Chińczyk nie ogarnia i zakłada konto na ich numer ( ͡° ͜ʖ ͡°)