Wpis z mikrobloga

Witam mirki, potrzebuję pomocy z #pcmasterrace #skladamkomputer #komputery

Pierwszy raz złożyłem samodzielnie PC, po włączeniu wszystko wskazuje na to że działa (wiatraki i RGB), ale nie ma sygnału do monitora.

Przy składaniu silowalem się trochę z GPU, i zauważyłem że jeden z pinów na złączu (najbardziej po prawej) wygląda na zarysowany, pic rel. Czy to wygląda na tyle poważnie że może być przyczyną problemu? Co innego mogłoby to spowodowac? (Testowałem kilka kabli)

#pytaniedoeksperta
Pobierz kocham_jeze - Witam mirki, potrzebuję pomocy z #pcmasterrace #skladamkomputer #komput...
źródło: comment_1598731351xl8wlUDjcaPcfU2W5tVMFR.jpg
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kocham_jeze: przy problemie z rozruchem zacznij od sprawdzenia pamięci RAM, skoro mówisz że zasilanie na płycie się pojawia. Jeżeli pamięć jest sprawna to spróbuj odpalić komputer bez karty - na zintegrowanej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kocham_jeze: jeżeli masz podłączony speaker, a podczas rozruchu z podłączona karta graficzna nie wydaje dźwięku błędu to ja stawiałbym na ram
@leiq: a rzeczywiście jest wejście od speakera na mobo, ale nie jestem pewien co pod niego podpiąć? sorka za podstawowe pytania, staram się googlowac na bieżąco ale trochę panikuję ;-;

Zrobię tak jak mówisz z modułami pamięci!