Wpis z mikrobloga

Do mojej mamy po raz kolejny zadzwoniła miła pani oferująca kurs językowy z "refundacją" 80% ze środków Unii Europejskiej w cenie około 220zł. Po tym telefonie zainteresowałem się o co chodziło, zrobiłem mały research i znalazłem informacje na niebezpieczniku, że to wyłudzacze pieniędzy od niczego nieświadomych ludzi. 10 minut później moja mama zadzwoniła by poinformować że jednak rezygnuje z tego kursu. Została poinformowana, że może odstąpić od umowy jedynie po odebraniu przesyłki pobraniowej w przeciągu 2 tygodni.

Czy faktycznie to jedyna opcja na odstąpienie od umowy?
Chodzi o edukacja2020.eu
  • 8
  • Odpowiedz
@Uposledzony: nic bym nie odbierał

Teoretycznie chroni nas ustawa - bo każdy ma 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość albo poza siedzibą przedsiębiorcy. Ale nie dotyczy to m.in. umowy „w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

https://gazetawroclawska.pl/kurs-jezykowy-z-dotacja-uwazaj-to-cwany-podstep/ar/13734342
  • Odpowiedz
@darek-jg: Przeczytałem ich regulamin i jest w nim napisane że odstąpić od umowy można dopiero po odebraniu przesyłki. Tak jak piszesz, w ich regulaminie jest również zawarta informacja że jeśli paczka zostanie otwarta to automatycznie traci się prawo wypowiedzenia umowy. Nie odebranie przesyłki może w takim razie skutkować jedynie nakazem zapłaty kosztów przesyłki w obie strony?
  • Odpowiedz