Wpis z mikrobloga

via Android
  • 15
To rondo całe jest #!$%@?, a obok jest jeszcze rondo, które łączy obwodnicę z autostradą i jest bez pasmowe, a mieszczą się na nim dwa samochody obok siebie, więc z prawa o ruchu drogowym wynika, że jest dwupasmowe, a ludzie zazwyczaj jeżdżą środkiem i czy jedzie obok nich ktoś czy nie to skręcają jak chcą i gdzie chcą
smok01 - To rondo całe jest #!$%@?, a obok jest jeszcze rondo, które łączy obwodnicę ...

źródło: comment_1595939943GHktCZm9bWIRwC6DpiqkXv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@visionsense: Jest tylko jedna sytuacja w której masz ustąpić pierwszeństwa pojazdowi zmieniającemu pas z prawej strony - kiedy są trzy pasy, ty jedziesz skrajnym lewym i obaj próbujecie wjechać na środkowy. (No i kwestia kończącego się pasa ruchu i jazdy na suwak ale to nie ta sytuacja). Skąd Wy macie takie pomysły? Jadąc swoim pasem mam ustępować komuś innemu? Zmiana kierunku jazdy tu nie ma nic do rzeczy. Na pierwszeństwie łamanym
  • Odpowiedz
po co możliwość jazdy prosto z prawego pasa, który wychodzi na to, że ma służyć do jazdy w prawo?

@smok01: Zapewne okresowo jest tutaj taki ruch, że zrobili wyjątek i złamali turbinowość ronda. Cała reszta kierunków ma prawy wyłącznie jako ucieczkowy.
  • Odpowiedz
@straznik_internetuf: Niebieski ma pierwszeństwo przed czerwonym, na ogół ronda z taką organizacją mają jakiś kawałek zieleni, który w ogóle odcina czerwonemu jazdę inaczej niż w prawo. Tu tak jakby nie było miejsca, aby ten pas skrajny odseparować od ronda. W mojej ocenie takie rondo stwarza tylko zagrożenie, ponieważ przy startych oznaczeniach, co chwilę będzie dochodziło do wątpliwości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smok01: #!$%@? macie niektóre drogi w Polsce. To mi się w palę nie mieści jak wiele takich bezsensów jest tworzonych.
Rondo i po sprawie. No ale na to trzeba więcej asfaltu.
  • Odpowiedz