Wpis z mikrobloga

hej hej #dzicyzapylacze
Jest ładna pogoda, polecam więc wybranie się na poszukiwanie obrostki letniej (Dasypoda hirtipes). To pospolita dzika pszczoła, łatwa do zaobserwowania w terenie. Charakterystyczne są jej długie i gęste szczoteczki na ostatniej parze nóg, którymi zbiera pyłek. Nie bez kozery więc nazywana jest w różnych krajach "spodniową pszczołą" (niem. Braunbürstige Hosenbiene, ang. Pantaloon Bee). Więcej zdjęć, jak zawsze, w komentarzach.
Załączam we wpisie film Taty @Tulkandra o obrostce
A tu mój art. o tej pszczole: https://dzicyzapylacze.pl/obrostka-letnia-dasypoda-hirtipes/

#pszczoly #owady #smiesznypiesek ;)
M.....e - hej hej #dzicyzapylacze
Jest ładna pogoda, polecam więc wybranie się na po...
  • 18
  • Odpowiedz
  • 3
@aaadam91 ups. U mnie upały niesamowite. Ale się cieszę,.bo jestem zdecydowanie dzieckiem słońca.

Dobrze, że podświadomie coś mnie tkneło i dodalam ten filmik. Gdy ogladam zimą filmiki Taty Tulkandry to.czasami aż czuję promienie słońca na twarzy. Życzę Ci tego samego uczucia dzisiaj :))
  • Odpowiedz
@Wygramitak: Na zdjęciach na kwiatkach prezentuje się uroczo, ale pięknym widokiem jest również zobaczyć ją podczas budowy gniazda. Widać wtedy, że ostatnia para kończyn jest wielofunkcyjna :)
Gratulacje Mirku :)))
M.....e - @Wygramitak: Na zdjęciach na kwiatkach prezentuje się uroczo, ale pięknym w...
  • Odpowiedz