Wpis z mikrobloga

Planuję remont kuchni.

Ogólnie plan był prosty, niech zrobi firma i zero stresu.

Problemem okazały się terminy, że za cholerę żaden mi nie pasuje. Wszystko tak odległe, że szok, a nie chcę też brać jakiś "złotych rączek" z olxa czy innych stron.

Więc wpadłem na pomysł zrobienia tego samemu, tyle że nie mam w tej branży dosłownie żadnego doświadczenia.

I tak się zastanawiam czy warto się za to brać z pomocą np. poradników z youtube czy ogólnie z internetu.

Znacie jakieś kanały warte polecenia?

#remont #remontujzwykopem
  • 14
@rebahr: @rebahr: Sufit. Wcześniej kasetony, teraz chyba też, chciałem ten napinany, ale terminy zbyt odległe.

Ściany po panelach - Zastanawiam się między płytkami ściennymi lub panelami szklanymi tak do połowy, a reszta farba. Musze też te ściany doprowadzić do porządku, bo ściągnąłem już parę paneli i straszny syf, czarne od pajęczyn i w ogóle w okropnym stanie. Masa dziur po tych listwach do tego widać, że wcześniejszy właściciel robił "jak
@Quarel: ale co takiego ekstremalnego jest w elektryce i hydraulice? dwie trzymetrowe rury kupic, pare kolanek, zgrzewarka i jak to mozna spieprzyc? elektryka to tak samo, max co bedzie robil to przesuwal gniazdka, dokladal kolejne.

no chyba, ze juz zakladacie projekt zabudowy, jakies wyspy sryspy, i bog wie co jeszcze.
@dzazzio: aż tak źle nie jest :p Szafkę z ikei złożyłem XD

A tak serio.

Nie mam dwóch lewych rąk. Narzędzia mam i potrafię zrobić prostsze naprawy czy coś złożyć(oczywiście z instrukcją), ale w życiu nie robiłem nic więcej jak malowanie ścian czy inne prace remontowe, ale to raczej wyższy stopień trudności.
@jzs44 stoję przed tym samym wyborem i jednak hydraulikę i elektrykę zostawiam fachowcom. Wiem ze to w miarę proste sam bym to ogarnął ale jak źle położysz panele albo krzywo wyszpachlujesz to najwyżej będziesz musiał na to patrzeć codziennie ;) ale z elektryka i woda juz nie ma żartów jak w razie w coś sie jednak stanie masz pożar lub zalanie. Wiec niech to zrobi fachowiec legalnie na fakturę w razie czego
@ytong1918 do hydrauliki elektryki wez osobnych osobnych fachowców. Wcale nie wyjdzie drożej a powiedziałbym ze nawet taniej. Terminy na max za tydzień, z papierami legalnie ludzie znajacy sie na rzeczy a nie robiący wszystko.
Resztę rób sam. Wypożycz albo kup trochę sprzętu ala Parkside czy inny macallister. Zaoszczędzisz na dobre wakacje;)
@BajerOp: pewnie wszędzie :) to nie wykończeniówka ze terminy na pól roku wcześniej musisz umawiać. U mnie jest prosta robota max 1 dzień. Nie cały domek czy mieszkanie. Oni może maja duzo roboty ale to sa zazwyczaj krótkie tematy - zawsze cie gdzieś wcisną. Ma to mi robić gazownik który będzie mi tez gaz przerabiał mam sie przypomnieć tydzień wcześniej (dla bezpieczeństwa przypomnę sie 2 tyg wcześniej).
I co najlepsze taki