Wpis z mikrobloga

Jak Duda wygra wybory po tym co wygaduje on i członkowie jego sztabu to naprawdę słabo z tym krajem. Z ciekawości w ogóle zajrzałem do kodeksu karnego, pomyślałem a co, może złoże zawiadomienie żeby jakiś usłużny prokurator mógł umorzyć postępowanie po 10 minutach ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i big suprise, art. 256 w mowie nienawiści nie penalizuje takiej mowy z powodu orientacji seksualnej. Fajnie, państwo w środku Europy, gdzie można na legalu mówić, że homoseksualiści to nie ludzie. Jeszcze dodam, że dyskryminacja na podstawie orientacji seksualnej jest zabroniona na podstawie innych ustaw, np. kodeksu pracy, więc polski system prawa tak bardzo spójny.

#lgbt #neuropa #wybory #bekazpisu
  • 8
@Kosmiczny_pies_Kazak:

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle

różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega

grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Nic nie zrobisz, bo ktoś się wycwanił i w ustawie nie ma nic o orientacji. Poza tym to nie są stany, gdzie można pozwać państwo i przy tym wygrać. Sorry, taki #!$%@?
Pobierz WkurzonaPanda - @KosmicznypiesKazak: 
 § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub...
źródło: comment_1592128083reMmLn99ZfanhoKmiNb1Rd.jpg
@WkurzonaPanda: O równości obywateli mówi art. 32 i 33 Konstytucji, o gwarantowaniu wolności, praw człowieka i obywatela mówi art. 30–76 Konstytucji.

W prawach człowieka zawiera się:

prawo do wolności myśli, sumienia i wyznania,
prawo do głoszenia swoich poglądów i opinii bez względu na ich treść i formę,
prawo każdego człowieka do uznawania wszędzie jego podmiotowości prawnej,
zakaz stosowania tortur, nieludzkiego lub poniżającego traktowania lub wymierzania kar cielesnych.

Odsądzanie ludzi od ich
@app_user_id1: Nieważne jest prawo, ważne jest kto to prawo egzekwuje. Udowodnienie poniżania (jeżeli nie jest ono fizyczne) jest niezwykle trudne i nawet gdyby ci się to udało i Długopis stanąłby przed Trybunałem Stanu to kolesiostwo w rządzie by go ułaskawiło, a w opinii publicznej przedstawiono by to jako "Atak lewicy, PełO albo LGBT". Elektorat Pisiorów by uwierzył, a o żaden inny oni się jak widać nie martwią za bardzo.
@Kosmiczny_pies_Kazak:
Według mnie w ogóle nie powinno się kategoryzować w przepisach prawa. Uważam, że wszelkie takie rozróżnienia typu penalizacja za rasizm, za homofobię to durnota i tylko przyczyniają się do wydłużania nietolerancji.

Powinno się po prostu unikać nazywania tego i traktować człowieka jak człowieka.

Jesli ktoś nie przyjmie pracownika, albo zwolni, bo "jesteś gej", to nie roztrząsać tego, nie bawić się w "ojej homofobia", walnąć ogólnie przepisem, że dyskryminuje w sposób,