Wpis z mikrobloga

Poradzicie? Ciezka sytuacja. Mama ciagle robi prwtensje tacie. Doslownie o wszystko, nawet ze zadzwonila do niego jego siostra. Mamusia uwaza, ze cala rodzina taty jest zla (oczywiscie wiele rzeczy sobie dopowiedziala). Juz nie wiem jak jej tlumaczyc, ze robi zle. Juz proponowalam terapie malzenska, ale tata stwierdzil, ze przyniosloby to skutek jezeli ona chciała by sie zmienic. Ona niestety uwaza, ze to tata nie chce sie zmienic.
Po rozmowie z tata dowiedzialam sie, ze mama wymysla inne rzeczy typu:
-przez niego moja siostra z domu sie wyprowadzi. I tutaj sama uwazam, ze powinna sie wyprowadzic poniewaz przyklaskuje zachowaniu mamy i sama w podobny sposob zachowuje sie wobec taty. Teraz jezeli namowie ja do wyprowadzki to bedzie, ze to przez tate.
- inna sprawa, ze ja z narzeczonym przestaniemy przyjwzdzac przez tate. Gdy to uslyszalam, az niedowierzalam, ze mogla az tak go sklamac. Predzej przez nia nie bede przyjezdzac niz przez tate.
Oboje sie oklamuja, oboje maja do siebie zal. Do tego mamusia ciagle gada o rozwodzie bt zmusic tate do zmiany. Tyle, ze on staje na glowie by utrzymac ja, i cale gospodarstwo. Ona po zawale odeszla z pracy i do trj pory nie pracuje. Ostatnio dowiedzialam sie ze niby nie odeszla z pracy przez zawal, tylko przez brata taty, gdyz razem pracowali i chciala pokazac tacie ze tata go oszukuje podczas wyplacania wyplaty... chciala udowodnic, ze z pensji jaka dostaje od brata nie wyzyja. Co jest kurde oczywiste, gdy oboje pala, a tata przez jej zachowanie zaczal nauzywac alkoholu!
Prosze, pomozcie mi co ja mam robic? Ustalic im w koncu wizyte u psychologa mimo ich sprzeciwu? Juz rozmawiam z nimi i nic to nie daje. Niedlugo wyjezdzamy za graniec z narzeczonym, a ja czuje sie z ta sytuacja koszmarnie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach