Wpis z mikrobloga

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hultajson: też jestem w temacie. Od dwóch tygodni czytam wszystko co można. Również celuję w wielkość 65-75 cali. Przedział cenowy 3500-5000. Tcl wychodzi na to że mają świetne ekrany ale niska jakość wykonania. Philips bardzo chciałem kupić ale w gruncie rzeczy praktycznie wszyscy to odradzają. Prawdopodobnie najmądrzej było by brać Samsunga lub Sony. Androida ma tylko Sony
  • Odpowiedz
@Cyberspx: w sumie najbardziej kusi mnie ten ambilight w Philipsie, tylko ściana na której miałby wisieć jest dosyć ciemna (ciemny grafit), dlatego boję się, że to może trochę przytłumić jakość tego rozwiązania.
A co dokładnie zarzucają telewizorom od Philipsa, bo głównie spotkałem się z zarzutami dot. ich autorskiego smart tv (Saphi czy coś takiego).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hultajson: sephi jest w starych i niskich modelach. Wyższe mają Androida, nowego i całkiem dobrze zoptymalizowanego. Philipsy generalnie jakościowo to średnia półka. Średnia jakość matrycy i odwiedzanie 60hz. Dość niska jasność, podświetlenie krawędziowe i inne kompromisy. To co jednak mnie szczególnie odrzuca to bardzo dużo zgłoszeń o awaryjności, tragicznym serwisie i ogólnym mam-was-gdzieś podejściu. Plus na żywo design słaby. Grube ramki, srebrny plastik i generalnie feels taniochy. Uwierz mi, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hultajson: polecam portal rtings. Bardzo uznane testy tv. Wg nich tcl to jedna z najlepszych pod kątem matryc marek. Możliwe, że jeżeli priorytetem jest jakość obrazu (nie Smart, soft czy design) to nie ma lepszego wyboru. Nie mam tu jednak żadnych informacji z pierwszej ręki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hultajson: jeszcze jedno. Jeżeli będzie grane na tym telewizorze to brać tylko z matrycą 120hz. 60 jest znacznie gorsza. Żaden soft nie wyciągnie tego braku.
  • Odpowiedz
@Cyberspx: Doucz się trochę, jak chcesz się wypowiadać. Podświetlenie krawędziowe na rok 2019/2020 nie ma żaden model z Philipsa, wszystkie mają direct led.
Krawędziowe mają prawie wszystkie modele LG (oprócz sm90, um76 i um74) oraz Samsung do modelu włącznie Q60/67.
100 hz panel to nie jest lek na wszystko. Z 50hz też można normalnie korzystać, nie każdy chce wydawać na tv po 3k lub więcej.
Jaką jasność mają inni producenci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adiss Soniaki, Samsungi i LG które wymieniałeś to klasa wyższa. Wszystkie (chyba) mają FALDa, a to już robi znaczącą różnicę względem dl/el. DL i EL nie różnią się aż tak bardzo od siebie. Kwestia jest taka, że obecnie modele wyższe od wspomnianego philipsa są nie aż tak wiele droższe niż jeszcze rok temu (ok 1000zł).
  • Odpowiedz
@Cyberspx: Ja akurat widzę różnice między edge i direct. Rodzicom brałem sm8600 w 55", a wujkowi 58pus7304. Wieczorami to jest ogromna różnica i nie mówię tu o różnicy matryc (IPS vs VA), tylko o samym podświetleniu.
Zgadzam się, że te modele to klasa wyższa. Chodziło mi o twój tekst, że Philipsy mają krawędziowe, co jest kłamstwem, bo to konkurencja poniżej tej klasy premium ma prawie we wszystkich krawędziowe doświetlenie.
Prawie
  • Odpowiedz
@Cyberspx:

ostatecznie wziąłem tego Philipsa, kupiłem przez internet, więc w razie czego mogę go zwrócić do następnej soboty.
Jakoś szczególnie dużo nie oglądam go, ale jak dla mnie (laika) jakość obrazu bardzo dobra, smart (android) i normalne menu działają bardzo płynnie, ambilight na ciemnej ścianie wygląda zajebiście. Na ten moment nie planuje wymiany tv :) Kupiłem go za 3400, teraz jest po 3800. Wydaje mi się, że przy tej cenie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hultajson: ja też właśnie zamówiłem. Zdecydowałem się ostatecznie na Samsunga 65q70r. Złapałem go na promocji za 4300 i od razu zamówiłem. Gdyby nie taka oferta to też bym zaryzykował z Philipsem. Generalnie zauważyłem że została już mała dostępność starszych i bardzo polecanych modeli. Na dodatek widzę, że ceny są już w górę. Samsunga kupowałem w Neonet za 4300, był przeceniony z 4599 a teraz jest za 4999. W Media Markt
  • Odpowiedz