Wpis z mikrobloga

Witam. Moje pytanie dotyczy tarczy antykryzysowej dla zleceniobiorców.
Pracowałam na umowie zlecenie w firmie A do połowy marca, wtedy się mój zakład pracy zamknął z wiadomych przyczyn( nie zostałam zwolniona) . Pracodawca złożył do Zusu wnioski o postojowe dla zleceniówek za marzec. Póki co pieniędzy z Zusu jeszcze nie dostałam. W połowie kwietnia zaczęłam prace na zleceniu w firmie B. Czy w związku z podjęciem nowej pracy mogę mimo wszystko ubiegać się o postojowe za kolejny miesiąc, czyli za kwiecień? W oświadczeniu które należy kierować do Zusu jeśli ubiega się o postojowe za kolejny miesiąc należy napisać czy sytuacja materialna się poprawiła czy nie. Ja co prawda zaczęłam inną prace ale w miesiącu kwietniu dostałam wypłatę z firmy A za kilka dni przepracowanych w marcu. Było tego około 500 złotych. W Porównaniu do wypłaty którą dostałam w marcu jest to trzy razy mniej. Nie do końca rozumiem jak to wszystko działa i czy jeśli złoże następny wniosek to czy nie bedę mieć problemów.
Mam nadzieję, że nie napisałam tego zbyt chaotycznie. Dzwoniłam do zusu w tej sprawie i nic nie potrafili odpowiedziec ;<
#postojowe #tarczaantykryzysowa
  • 4
  • Odpowiedz