Wpis z mikrobloga

@obszarnik: 2020 wykopki odkrywają, że liczące kilkaset tysięcy osób zbiorowiska ludzi to nie jest monolit światopoglądowy. Ale zarzuć wykopkom bycie monolitem to HURR DURR NAS JEST MILIJON MAMY MILIJON POGLĄDUF
  • Odpowiedz
@obszarnik: Mam nadzieję że teraz ich zus dojedzie za bezpodstawne zwolnienie lekarskie.

Mnie jak się nie chce iść do pracy to nie idę po zwolnienie tylko albo biorę urlop albo idę i robię swoje.

No ale jak widać można wykorzystać L4 do takich celów i jeszcze głośno się tym chwalić.
W kraju dalej równi i równiejsi...
  • Odpowiedz
@abyssos666: hmm szanujesz kretaczy bioracych lewe l4-no spoko masz takie prawo.
Tak samo szanujesz lekarzy/pielegniarki/nauczycieli itp bioracych lewe l4?
Fajnie to pewnie jakbys mial firme tez bys szanowal swoich pracownikow co by na lewe l4 poszli-szacun.

Pomijajac ideologie branie lewego l4 raczej nie podpada pod szanowanie-przypomne tylko ze policjanci maja 100% platne wiec lca w wuja a kase biora
  • Odpowiedz
@obszarnik: Hahaha, protest przedsiębiorców w Warszawie, pojawia się aż 200 osób, więc stolica ściąga z drugiego końca kraju dodatkowych policjantów do pomocy xDDD

Zorganizujmy protesty we wszystkich miastach wojewódzkich, to może wreszcie protestujących będzie więcej niż niebieskich, bo nie będą mieli jak skupić tyle policji w jednym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i plusy się należą dla tych 80 policjantów z Wrocławia, oraz innych niewymienionych,
  • Odpowiedz
Są rzeczy ważne i ważniejsze. Dorosły człowiek powinien mieć odpowiednie priorytety w ciężkich moralnie sytuacjach.


@NoMercyIncluded: Dorosly czlowiek przede wszystkim powinien miec rigcz i brac odpowiedzialnosc za swoje czyny.
Priorytety? Ma wykonywac to za co mu placa. Jesli dla kogos priorytetem bedzie "wyjazd na ryby" to tez sobie moze w lewe L4 pojsc? Kto ocenia czy priorytet jest odpowiednio "wazny"? Ty?
Branie lewego L4 to okradanie pracodawcy (pierwsze 30 dni
  • Odpowiedz
rigcz

reszta twojej wypowiedzi


@gorzki99: Litości, człowieku. Obok rigczu to ty nawet nie stałeś.
Pracodawca policji to ty, ja i ci pokojowo protestujący ludzie, którzy na pewno nie zasługują na pacyfikację tylko dlatego, że nie podobają się obecnej władzy. Jeśli wolisz dostać pałą (prędzej lub później dojdzie do ciebie), niż zmarnować jakiś ułamek swoich podatków, to obawiam się, że nie masz godności, a już tym bardziej
  • Odpowiedz
Pracodawca policji to ty, ja i ci pokojowo protestujący ludzie


@NoMercyIncluded: Zeby byla jasnosc sam bylem zazenowany ogladajac co sie odwalalo-jeszcze bardziej nie wierzylem jak sie wypowiadal jakis "rzecznik" ze "senator sam wszedl do rdiowozu" gdzie 5 sekund wczesniej bylo widac jak byl tam "ladowany". Za to powinna byc prokuratura. Tak samo jak za uzycie gazu itp (przekroczenie uprawnien gdyz zostal uzyty w sytuacji nie wymagajacej tego).
To ze ci
  • Odpowiedz
Porównujesz państwowe służby do sektora prywatnego,


@NoMercyIncluded: Brawo Ty-wlasnie pokazales swoja mentalosc-z taka mentalnoscia to chyba jestes starszy niz ja (co malo prawdopodobne ale moze). Kiedys wlasnie tak bylo: "czy sie stoi czy sie lezy 2000 sie nalezy" i "jak cos jest panstwowe to jest niczyje wiec mozna krasc"
Twierdzisz ze panswowe to mozna robic walki i isc na lewe L4 ale prywatne to juz nie mozna. 3maj sie Kali-jak
  • Odpowiedz
Nie ma nic pośrodku ani sytuacji wyjątkowych. Przynajmniej w ostatnim zdaniu się zgadzamy.


@NoMercyIncluded: wreszcie zalapales o co mi chodzi. Dopuszczasz "sytuacje wyjatkowe" ale kto ocenia czy sytuacja jest wyjatkowa? I kiedy jeszcze "jest wyjatkowa" a kiedy juz nie?
Jak napisalem sam jestem zniesmaczony tym co sie dzieje i nie popieram tego i nawet bym sie zgodzil z tym ze jest to jakastam sytuacja wyjatkowa. Ale jesli teraz jest taka
  • Odpowiedz
@gorzki99: Omg, rzadki okaz "specjalnie przejaskrawiam"! Jeszcze nie ma dziewiątej, a już odhaczony w bingo!
Możesz prawie każdy problem społeczny do tego sprowadzić, ale to bezowocne podejście, nawet prawo dopuszcza wiele szarych stref, bo nie ma wyboru - wielowymiarowe problemy są trudne do rozwiązania, a niemal każda interakcja międzyludzka jest wielowymiarowa. Jałowa dyskusja o tym, co jeśli.
Jeśli to lubisz, wpasuj to w swoje ekstrema:
czy nie jest moralne stosowanie choćby biernego oporu wymierzonego w rząd łamiący nagminnie prawo, a właśnie to robi ten obecny? Czy jest moralne stosowanie się do rozkazów rządu łamiącego prawo?

Powiesz, że to subiektywne, więc trzeba po prostu wykonywać rozkazy. Chcemy zejść w stronę argumentum ad hitlerum? Jest cała rozprawka prawna zajmująca się tym tematem. Niestety, nie pamiętam tytułu. W każdym razie, ktoś już to zrobił. Hitlerowcy po prostu wypełniali swoje
  • Odpowiedz
A klauzula sumienia to całkiem co innego, wszelkie wytwory religii powinny być nieistotne przy umowach zawieranych ze świeckim państwem, mamy XXI wiek ʕʔ


@NoMercyIncluded: znowu patrzysz zbyt wasko-podalem jako przyklad co sie dzieje jak dopuscimy do "wyjatkow".
Klauzula sumienia to wyjatki ze wzgledow religijnych-popatrz szerzej, pomin to z jakich wzgledow.
Zamysl byl taki ze lekarz moze odmowic aborcji a skonczylo sie na tym ze pani w aptece nie sprzeda
  • Odpowiedz