Wpis z mikrobloga

Wkurzyłem się na cwaniaków z Wyborczej. Pojawiają się tutaj czasem artykuły za ich paywallem - prenumerata 1zł za pierwszy miesiąc, a potem 19,90 miesięcznie. Pomyślałem, że spróbuję, zawsze mogę anulować. I w końcu chciałem anulować pod koniec pierwszego miesiąca, a oni... pobrali opłatę za następny okres 2 dni wcześniej. Okazuje się, że to zgodne z ich regulaminem i przyznaję, że go nie przeczytałem dokładnie, ale na pewno go na szybko przejrzałem i przede wszystkim kierowałem się informacjami ze strony zamówienia:

Wartość zamówienia: 19,90 zł z VAT. Powyższa kwota będzie pobierana z Twojego konta co 31 dni. Możesz zrezygnować z autoodnowienia w dowolnym momencie.


Ta informacja jest ostatnią rzeczą przed przyciskiem "Zamawiam".

W mailu potwierdzającym zamówienie to samo:

Twoja prenumerata będzie przedłużana cyklicznie, co oznacza że po upłynięciu pierwszego okresu rozliczeniowego zostanie automatycznie pobrana kolejna opłata. Pamiętaj, że możesz zrezygnować w każdej chwili.


Mój pierwszy miesiąc kończy się dzisiaj, a opłatę pobrali już w sobotę. Czyli kierują się regulaminem, ale odwracają uwagę nieprawdziwymi informacjami w zamówieniu. Nie wiem, czy w sensie prawnym #oszukujo, ale uważam to co robią za cwaniackie i nieuczciwe.
  • Odpowiedz