Wpis z mikrobloga

Miraski, polećcie proszę zestaw różnych klejów o różnych zastosowaniach (metal, plastik, drewno, guma itd). Chcę zrobić dyżurny zapas w skrzynce, dlatego zależy mi, by kupić coś dobrego za wczasu, żeby w godzinie 0 nie kleić czymś przypadkowym smarkiem z CPNu. Mile widziane dwuskładnikowe, tam gdzie ma to sens, żeby nie zakleił mi zakrętki po pierwszym użyciu. #majsterkowanie
  • 8
  • Odpowiedz
@PorscheDlaUbogich: Poxipol 2 składnikowy, do drewna pattex, są jakieś szybkoschnące i kropelka? Plastik i guma, do tego nie znalazłem dobrych klejów, poxipol w sumie uniwersalny, ale zależy, młynek do pieprzu jak skleiłem 8 lat temu to trzyma do tej pory, ten mechanizm od mielenia. Uchwyt samochodowy do telefonu nie wierzyłem że klejenie coś da, a działa bez zarzutu. A czasem coś się rozwali po kilku dniach używania
  • Odpowiedz
@PorscheDlaUbogich:

- Cyjanoakryl (Joker rzadki albo Loctite) - trzymać dziobkiem w dół
- Żywica epoxy zwykła (Distal, Poxipol itp.)
- Żywica epoxy do metalu (JB-weld, itp.)
- Klej kontaktowy ("do Gumy i Metalu", UHU power, Butapren, itp.)
- Klej poliuretanowy (Chemolan B, Soudal 66A) - i tak zaschnie, ale nie ma nic lepszego do drewna, pianki i cegły.
- Klej do gwintów ("zamienniki" Loctite 270, 680, 243)
- Klej na gorąco
  • Odpowiedz
@nuj-ip: Loctite... zapomniałem o tej marce, dziękuję, że przypomniałeś :)
@eeemil: Rozbiłeś bank :) dziwię się, że tych cyjanoakryli nie produkują z szeroką i płaską zakrętką, by stawiać dziubkiem w dół, szczególnie jeśli kupuje się porcję większą niż 3-5g. Dzięki!
  • Odpowiedz
że tych cyjanoakryli nie produkują z szeroką i płaską zakrętką, by stawiać dziubkiem w dół,


@PorscheDlaUbogich:

W sumie to tych droższych aż tak nie trzeba, jakimś cudem Loctite nie zasycha tak jak Joker, a w tych tańszych to już kwestia ceny opakowania.
Ponoć jeszcze pomaga trzymanie cyjanoakrylu w lodówce.
  • Odpowiedz