Wpis z mikrobloga

Dzień 155/157
#legodamwa - pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Uzupełniam dalej braki w moich zestawach #lego .
Przedwczoraj był ostatni brakujący zestaw z Chińskich znaków zodiaku, wczoraj ostatni brakujący Modular.

Pokazywałem już 2 pojazdy przebywające w #kosmos: 21309 Saturn V oraz 21321 ISS, ale istnieje jeszcze jeden secik (będący ciągle w sprzedaży) przedstawiający statki/konstrukcje/pojazdy #nasa: 10266 Lądownik księżycowy Apollo 11, którego nie miałem do tej pory.

Lego Creator Expert 10266
Zestaw z 2019 roku
Liczba elementów 1087
Cena katalogowa 419,99 zł

PS: jeśli macie uczulenie na empik (jak ja) to uważajcie robiąc zakupy w livro.pl. Moja paczka (właśnie ten zestaw) zamówiona w livro przyszła oklejona taśmami empiku z reklamą ich programu Premium :/
damw - Dzień 155/157
#legodamwa - pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: ...

źródło: comment_1586326937m3lOsXDD2yiSf86idsuKNw.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
Prosze mi to oddać.


@biczek: Mireczku chciałbym być na tyle bogaty, żeby organizować #rozdajo i wysyłać wykopkom zestawy, jednak nie zarabiam tyle co Jeff Bezos :/ Ale obiecuję, że prędzej czy później wrzucę relację ze składania tego zestawu :)
  • Odpowiedz
fajna sprawa, gdyby jeszcze ta zabawa nie byla tak #!$%@? droga :)


@Dante27: masz rację, że lego jest drogie. Jednak ludzie mają różne hobby, a niektóre są dużo droższe. Niektórzy też w ogóle nie mają hobby, a wydają 500 zł miesięcznie na papierosy. Za 500 zł spokojnie można fajny zestaw sobie kupić, zamiast truć siebie i nic z tego nie mieć
  • Odpowiedz
@damw: wracając do Lego, trafiłeś z lądownikiem postując go akurat po nocy z wyjątkowo jasną superpełnią superksiężyca wynikającą z nałożenia się zjawiska pełni i znalezienia się Księżyca w perygeum własnej orbity. Dzisiejszej nocy Księżyc był oddalony od Ziemi o niemal 357 tysięcy kilometrów, podczas gdy jego średnia odległość wynosi 384 tysiące kilometrów.
Apollo 11 podczas swojej misji dostarczył na powierzchnie Księżyca jedno ze zwierciadeł odbijających impulsy laserowe, służące właśnie do
  • Odpowiedz
czemu masz uczulenie na empik?


@szaldr:
1. bo organizują promocje a potem masowo anulują zamówienia (wystarczy prześledzić tag #lego),
2. bo w uzasadnieniu anulowania zamówienia kłamią prosto w oczy (no bardzo przepraszamy, towaru już nie ma i nie mamy jak zdobyć - a towar ciągle w sklepie w statusie dostępny),
3. bo jeszcze rok-2 lata temu (nie wiem jak teraz i czy to się zmieniło) warunkiem dostawy do nich towaru były ponoć faktury z terminem płatności 90 dni (których też podobno nie zawsze płacili w terminie - są monopolistą,
  • Odpowiedz
@damw: w zadnym wypadku nie mialem na mysli deprecjonowac tego hobby, sam potrafie wywalic kilka stow na gry konsolowe, co kto lubi :)
Sam bym chetnie poukladal sobie takie zestawy, bo to super zabawa, za gowniaka sie mialo te podstawowe klocki ^^
Tylko jak widze ze niektore zestawy kosztuja w okolicach nawet 800zl, to witki mi opadaja z żalu :)
  • Odpowiedz
w zadnym wypadku nie mialem na mysli deprecjonowac tego hobby, sam potrafie wywalic kilka stow na gry konsolowe, co kto lubi :)

a ja nie odebrałem tego, jako jakiś atak ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tylko jak widze ze niektore zestawy kosztuja w okolicach nawet 800zl, to witki mi opadaja z żalu :)


@Dante27: niektóre zestawy to kosztują po 7k i więcej stanie oryginalnie zamkniętym
  • Odpowiedz
@damw:
O tym Imperialnym Statku ze Star Warsow kiedys czytalem ze poszedl za ~10k cebulionow, chyba nawet na wypoku bylo :)
No ale to sa unikaty to wiadomo ze troche kosztuja, ale...

A najdroższy obecnie produkowany 3500 zł


o, to w sumie wychodzi ze 800zl to taki "średni" zestawik :)
  • Odpowiedz
czemu masz uczulenie na empik?

@damw:
6. Na prawie każde pudełku muszą nakleić swoją gównianą naklejkę z kodem kreskowym. W większości sklepów dostajemy czyste pudełka. Zauważyłem, że pudełka w najlepszym stanie dostarcza al.to - są najmniej wymęczone.
  • Odpowiedz
6. Na prawie każde pudełku muszą nakleić swoją gównianą naklejkę z kodem kreskowym. W większości sklepów dostajemy czyste pudełka. Zauważyłem, że pudełka w najlepszym stanie dostarcza al.to - są najmniej wymęczone.


@CCCCC: o to z tą naklejką też. I jeszcze jak pakują, to owijają tą swoją taśmą dookoła. Miałem ją przyklejoną bezpośrednio do pudełka i musiałem odrywać. Na szczęście zeszła w miarę ok, ale pudełko i tak się lekko uszkodziło
  • Odpowiedz
@damw: No to ja miałem szczęście, że mi empik pakował w karton z poduszkami, chociaż jedna z paczek była tylko samym streczem owinięta (wysyłkowo!)
  • Odpowiedz
mam pytanie. Gdzie Ty to wszystko trzymasz? Ułożysz, postoi trochę i potem do pudła?


@anthoris: jeden pokój w mieszkaniu przeznaczyłem na biuro/man cave/play room i przewidziałem tam odpowiednie biurko + szafę/gablotę na te wszystkie zestawy. Obecnie meble już zamówiłem i czekam na dostawę - powinny dojść na przełomie kwietnia i maja. Będą wyglądać tak:
damw - > mam pytanie. Gdzie Ty to wszystko trzymasz? Ułożysz, postoi trochę i potem d...

źródło: comment_1586590985iHIAcAo0hBYH3NniD9HfGI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz