Wpis z mikrobloga

Mam na #prusamk3s taki problem, że robią się grudki o które później zachacza dysza i psuje się wydruk, lub po prostu zostają w różnych miejscach takie nadmiarowe grudki.
Pomiar flow- wygląda tak jakby był underextrusion. Zamiast 0,45mm wyleciało z dyszy 0,43mm (pomiar mikromierzem według poradnika Prusy czyli wygląda na flow niemal idealny, nawet ciut poniżej, więc powinny się robić jak już to dziury a nie grudki nadmiarowe?

Przykładowo już chyba drugi albo trzeci nocny wydruk się zesrał, dysza zachaczyła o nadmiarową grudkę i zepchnęła warstwę ze stołu, co spowodowało, że rano czekał na mnie makaronik.
Druga sprawa to, jednocześnie zmagam się z dosyć sporymi nitkami drukując PET-G. Nitki na tym samym wydruku są większe niż w mojej drugiej drukarce - Ender3. Jak to więc możliwe, że drukarka 5x tańsza od Prusy i do tego na Bowdenie robi mniej nitek?

Co może być przyczyną grudek i nitek poza overextrusion?

#druk3d #prusa #prusai3
L.....t - Mam na #prusamk3s taki problem, że robią się grudki o które później zachacz...

źródło: comment_1585866086FA4dd2tt9D4DVkAIMp3P2C.jpg

Pobierz
  • 14
@Felonious_Gru: hmm. Temepraturę daję raczej solidną, 240*C dla filamentu który można drukować 220-255*C. Dysza jest też nowiutka oryginał od E3D kupowany na sklepie Prusy, wymieniony dosłownie z miesiąc temu. Więc raczej wątpię, by zatykała się dysza :/
@Felonious_Gru: na Prusie 235 idealne, na Enderze 240, bo dysza jest inna, znanie bardziej wysunięta od bloku grzejnego :P

Co do szparki - nie ma mowy, rozbierałem do testu cały hotend, nie ma żadnych wycieków filamentu, rurka mocno dociśnięta do końca, złączka trzyma sztywno. Zresztą rurkę też wymieniałem właśnie miesiąc temu też :P