Wpis z mikrobloga

Ktoś pamięta "Budujemy Średniowieczny Gród Warowny cegła po cegle"?

Posiadam wszystkie numery i mogę udostępnić w internecie, tylko potrzebuje pomocy, jak zrobić to, żeby nie mieć problemów.

Poniżej znalezisko, które stworzyłem na ten temat. Im więcej osób się dowie, tym większa szansa na znalezienie rozwiązania"
https://www.wykop.pl/link/5407101/udostepnienie-kompletu-instrukcji-do-stworzenia-makiety-del-prado/

#modelarstwo #hobby #zainteresowania #diy
Wykopaliskasz - Ktoś pamięta "Budujemy Średniowieczny Gród Warowny cegła po cegle"?
...

źródło: comment_1585125795SJdAhPLNpmzkD3NwynltML.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@szczesliwa_patelnia: No właśnie planowałem zeskanować do PDFów i wrzucić gdzieś, ale chodzi o to, że to ma jakieś prawa autorskie, które wygasają po 70 latach od wydania pisma. Czyli zostało jeszcze około 50 lat. Szkoda by było, bo prawdopodobnie wszyscy autorzy już o tym zapomnieli i nie wykorzystają nigdy, a ktoś by mógł skorzystać. Tylko że jak wrzucę, to będzie niebezpieczeństwo, że jednak komuś się przypomni i będzie żądał kasy (wartość
  • Odpowiedz
@szczesliwa_patelnia: Co więcej znalazłem nawet sklep modelarski, który sprzedaje identyczne materiały do budowy (cegiełki, dachówki, łuki), w które można się zaopatrzyć do stworzenia tej makiety. To są chyba jakieś standardowe elementy, skoro łatwo było je znaleźć.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: Musisz zostać biblioteką albo domem kultury. Zresztą bez znaczenia, oni też mają na chwilę zablokowaną takową możliwość.
Najprościej będzie napisać do Łony na fejsie, zajmuje się prawami autorskimi i prowadzi kancelarie radcowską w Szczecinie. Kiedyś pomagał odpowiadać na takie pytania pro publico bono.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: a moze da sie zmienic pare elementow i to juz by nie byla kopia, a "twoje"? Albo jak ktos wyzej pisze, dasz skany komus kto ogarnia vpn i szyfrowane hostingi i szansa, ze zlapia za reke jest prawie zadna
  • Odpowiedz
@Vittel: Ogólnie pewnie da się to zrobić na nielegalu, tak jak funkcjonują setki tysięcy i więcej wszelkiego rodzaju kopi w internecie. Chciałem jednak to ładnie wstawić tak, żeby nikt na tym nie czuł się pokrzywdzony i żebym sam miał czyste sumienie.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: Fajny pomysł, ale jak to u nas, chcesz dobrze a za rok będziesz miał problemy. Może spróbuj skontaktować się z wydawnictwem, autorami czy coś... Może pozwolą na niekomercyjne rozpowszechnianie.
  • Odpowiedz
@boguslaw-de-cubalibre: Cegły i wszelkiego rodzaju inne potrzebne materiały są dołączone do poszczególnych numerów w miarę potrzeb przy budowie. W razie gdyby było ich za mało, to znalazłem w internecie sklep modelarski, który sprzedaje identyczne, jak te dołączane do pisma.
  • Odpowiedz