Wpis z mikrobloga

W związku z odzewem wąskiej grupy fanatyków skoków, zakładam tag, na którym będę wrzucał większe lub mniejsze ciekawostki ze świata skoków, zapraszam do obserwowania: #nihilistxskoki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziś dosyć krótka ciekawostka odnośnie najmłodszego zwycięzcy konkursu Pucharu Świata w historii.
Steve Collins to były kanadyjski skoczek narciarski, ktory zasłynął z tego, iż jest najmłodszym zwycięzcą konkursu Pucharu Świata. W dniu wygranej (9 marca 1980) miał 15 lat, 11 miesięcy i 27 dni. Bardzo ciekawe jest jednak to, iż w dniu zawodów w Lahti, Collins startował bez gogli i prezentował dość osobliwy styl lotu - śmiano się że jest to odwrócony styl V ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Link do zwycięskiego, dosyć oryginalnego stylowo skoku wrzucam poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=8vukS4lT5LM

#skoki #skokinarciarskie #nihilistxskoki
  • 3
  • Odpowiedz
@nihilistblues: Ciekawe rzeczy o nim opowiadał Angel Janiquet który w tych czasach startował w PŚ:

Stif – tak go nazywaliśmy – był Kanadyjczykiem. Był niski, miał czarne i kręcone włosy w stylu afro oraz nieco skośne oczy. Tam gdzie pojawiał się Steve, pojawiał się też śmiech – albo może inaczej, nie było tak dużo powagi typowej dla Centralnej Europy. Czułem dużą ulgę, kiedy go spotykałem, ponieważ mogłem z kimś pożartować, choć
  • Odpowiedz