Wpis z mikrobloga

@Sic___: Może dzięki takim "inteligentnym" opisom, jak ten z allegro: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EASY LIFE EASYCARBO

Opakowanie UZUPEŁNIAJĄCE* ( zastępcze ) 1000ml.

Nawóz w płynie dla roślin akwariowych z dwutlenkiem węgla.

Preparat ten służy do uzupełnienia dwutlenku węgla w akwariach bez konieczności zastosowania specjalnych systemów nawożenia CO2 (butla, reduktor, reaktor).

Szybko i wygodnie, bezpośrednio z butelki można uzupełnić braki w CO2.

Poprawa kondycji roślin jest widoczna
@Polanin: Jeżeli aktualnie nie mam butli, to taki substytut coś pomoże? Wiadomo, że nie będzie takiego efektu jak przy CO2, ale chyba lepiej Carbo niż nic?
@Sic___: Rośliny potrzebują węgla. Nie ma za bardzo znaczenia w jaki sposób go im dostarczysz - jeśli będą w stanie "wyciągnąć" ten węgiel z wody, to go wykorzystają. Jedni walą CO2, inni leją takie specyfiki jak EasyCarbo, jeszcze inni z powodzeniem stosują np. zwykły ocet. Ciężko jednoznacznie powiedzieć który sposób jest lepszy. EasyCarbo suma summarum wyjdzie pewnie drożej niż np. butla CO2, ale w jego przypadku nie tylko nie masz problemu
@Sic___: a nie myślałeś żeby zrobić bimbrownię? Ja tak startowałem i rośliny rosły jak głupie. Dwie nakrętki, kawałek wężyka i dyfuzor ze strzykawki i lipowej gałązki.
Nie ma za bardzo znaczenia w jaki sposób go im dostarczysz


@daedalus_pl: trochę za duze uproszczenie, bo to musi byc węgiel przyswajalny.
@Sic___: zadziała. Moze nie najtansze, ale proste i kompaktowe rozwiazanie. Butla, reduktor itp. trochę na starcie kosztuja i zajmuja miejsce. Kup, wypróbuj i tyle. Duzo nie ryzykujesz.
@Sic___: Funfact - te wszystkie węgle w płynie to najczęściej roztwór aldehydu glutarowego - substancji używanej m.in. w służbie zdrowia jako... substancję odkażającą (neutralizuje m.in. bakterie i wirusy).

Tylko nie mówcie tego zaraz na głos bo janusze biznesu w związku z koronawirus zaraz wykupią wszystko i będą na allegro sprzedawać panikarzom w kosmicznych cenach ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@MandarynWspanialy: Nie idzie tego znaleźć na allegro bo chyba nie można tego wysyłać kurierem (tak mi sie wydaje, bo jest bardzo żrący na nozdrza). Znalazłem na allegrolokanie - zrobienie 6l 2.5% easycarbo to koszt jakiś 70zł. ( ͜͡ʖ ͡€)
@sradam: Ponoć można stosować ocet, jako bezpieczne i przyswajalne źródło węgla dla roślin. Na niektórych forach akwariowych były obszerne testy. Wygoogluj sobie np. "nawożenie akwarium octem" i powinno wyskoczyć trochę wyników.