Wpis z mikrobloga

@kolotego zasilacz 600w, ramy 3600mhz 2x8 (2x16 ewentualnie), rx 5700. To koszto-efektywna konfiguracja ale nie wiem czy dobra do Vegas 15, bo się nie znam na renderingu
@Ajihat: Poczekałbym na kupowanie Rx5700 XT z powodów słynnej niestabilności tej karty tostowanej codziennie na reddicie, ale może się trafić tak, że @kolotego nie będzie miał żadnych problemów.

Ja tam czekam na fix sterowników i siedzę na Linuxie w tym momencie.
@kolotego 3600mhz to jest sweet Point dla tych procesorow. 600w z tą kartą graficzną spokojnie ci wystarczy, tylko kup zasilacz z certyfikatem co najmniej bronze
@kolotego: te 400mhz duzo da, zwlaszcza na ryzenie
x2 16 z tego powodu iz quadchannelu raczej ci plyta/procek nie obsluzy ale nie wiem tego kiedys sie pytalem bo sam chcialem tak zrobic
a co do gpu to do takiego ryzena czekalbym na nowe gpu bo maja byc niedlugo, to sb kup rtxa 3060
@cysiekw: sekcja zasilania w czym się rózni ma znaczenie dla wydajności? i tak nie warto mieć 4 kostek ram tylko 2 bo działać będą wolniej, a więcej portów nie potrzebuje a poza tym w wydajnośći konkretnych parametrach obsłudze czegoś znasz różnice? juz czytam specyfikacje, ale szczerze mowiac wciaz nie wiem na co zwroci uwage a wydajnosc mnie interesuje i mozliwosc wlozenie jednej karty graficznej