Wpis z mikrobloga

Mirki, miałem kiedyś zęba leczonego kanałowo. Zaczął mnie znowu boleć, stomatolog rozwiercił zęba i stwierdził, że nie może doczyścić kanałów (potrzebny mikroskop), jednak ząb jest mocno zniszczony, zastanawiam się czy go nie usunąć.. czy trzeba wtedy dokończyć leczenie kanałowe?

#zeby #dentysta #stomatologia
  • 7
@n_____S: Nie wiem, po prostu teraz mam z czterech kanałów jeden niedoleczony (bo stomatolog sobie z nim nie poradziła), poleciła mi wyrwanie zęba ale nie wiem własnie czy nie trzeba "doleczyć" najpierw ten kanał. No bo w końcu wyrwie zęba z korzenia to co z tym kanałem, nic się w nim nie będzie działo?
@NetJaro: proszę nie usuwaj a jak cię nie stać na kanałowe to idź do akademickiej placówki i coś wymyślą.
Te dziurę trzeba będzie uzupełnić a implant z cbct i planem leczenia i koroną to minimum 4k zł, zakładając, że nie będzie potrzeby augmentacji
@NetJaro jeśli dobrze rozumiem ostatnie pytanie, to źle rozumiesz anatomię zęba. Kanał jest w zębie, czyli jeśli wyrwiesz tego zęba, to nie będzie żadnego kanału. Po prostu temat zamknięty. Nie ma zęba, to nie ma niczego. Wybierz się do dobrego lekarza, który ma mikroskop i mu zaufaj. Poważnie. Siedziałam w tym.
Co lekarz zaproponował? Leczyć czy usuwać? To jest ważne pytanie.