Wpis z mikrobloga

Słuchajcie,
Przytrafiła mi się straszna sytuacja. Mój syn jest w śpiączce mózgowej. Ma cukrzycę typu 1 i to właśnie objawiajac się w wyjątkowo dyrastycznej i nagłej formie spowodowała śpiączkę ketonową.

Mój syn potrzebuje pompy insulinowe i właściwie już taka nawet mamy. Jest to Medtronic Veo.

I tutaj pada moje pytanie: czy są na rynku jakieś bardziej zaawansowane pompy, które dobrze monitorują poziom glikemii i automatycznie dostrajają poziom dawkowanej insuliny?

Ta co ja mamy jedynie czyta z cgm poziom glikemii ale cała reszta jak schematy bazy podstawowej czy podawanie bolusa jest manualnie oprogramowywane.

Pytanie też do znawców czy użytkowników tej pompy: czy odczyty z krwi glukometrem w porównaniu do odczytu z sensora pompy też Wam się tak rozjeżdżają? U mojego synka potrafi być 260 z glukometru, a pompa pokazuje że 96... Ja i rozumiem, że cukier jest surowicy szybciej niż w tkance no ale bez jedzenia i takie różnice to jakaś porażka...

#cukrzyca #dzieci #spiaczka #medtronic #veo #pompainsulinowa i może nie trafiony do końca tag: #technologia
  • 9
  • Odpowiedz
@inny_89: Niestety pompy są automatem do podawania insuliny zgodnie z zaprogramowana dawka i możliwością dodawania bolusow - do pomiarów są glukometry - są takie z opcja pomiaru ciągłego - było głośno o nich jak zrobili fotę byłej premier wielkiej Brytanii - tylko nie wiem czy jest taki model dla dzieci (ale pewnie jest)
  • Odpowiedz
  • 0
@nicniemusze Mirabelko testowałaś może tego eversensa (albo znasz kogoś kto go użytkował) i jesteś w stanie powiedzieć o nim coś więcej?
  • Odpowiedz
  • 1
@inny_89 w USA mają dokładnie coś takiego: https://www.tandemdiabetes.com/
W PL dostępny jest Medtronic MiniMed 640g, który chroni przed spadkiem poziomu glukozy przez zatrzymanie podawania insuliny: https://www.pompy-medtronic.pl/system-minimed/pompy-insulinowe-minimed-640g

Są jeszcze projekty DIY, np AndroidAPS - na pewno wyjdzie taniej ale wymaga więcej wiedzy i umiejętności. Oraz nie wiem czy bym zaufał takiemu zestawowi przy nieprzytomnej osobie.
https://androidaps.readthedocs.io
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@m4cias dziękuję Ci Mirku. Co do 640g to ta pompa Veo też chroni przed spadkiem glikemii za nisko (hipoglikemia) .

Orientujesz się może co jest lepszego w 640g od Veo? Bo nie za bardzo to rozumiem. Wiem jedynie, że 640g jest niby nowsza i lepsza ale nie rozumiem w czym lepsza.

Do Veo mam sensory do ciągłego monitorowania glikemii tak jak w 640g. Też może co tam jest jeszcze lepszego?
  • Odpowiedz
  • 0
@inny_89 szczegółów nie znam, ale jeśli obie chronią przed spadkiem to raczej nic wiele lepszego 640 nie zaoferuje. Sensory pewnie te same, chociaż pewności nie mam.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@m4cias już znalazłem. Veo potrafi wytrzymać insulinę i po 2h sama się włączyć.
640g jest sprytniejsza i potrafi przewidzieć, że aa 30 min spadnie cukier poniżej normy i się wyłączyć. Natomiast ciągle monitoruje sytuację i jak cukier wróci do normy to znowu sama zaczyna podawać insulinę.

Reszta w zasadzie to samo. W sytuacji kiedy mój syn jest nieprzytomny i 24h na dobe muszę przy nim być to nie jest to coś
  • Odpowiedz