Wpis z mikrobloga

To co prawybory w #konfederacja pokazaly dotychczas:
1) Srodowisko Ruchu Narodowego jest bardzo zdyscyplinowane.
2) Bosak umie przekonywac.
3) Srodowisko #korwin jest najwieksze w Konfederacji, ale za to bardzo niezdyscyplinowane i kazdy wie, ze najwyzsza pora, zeby odsunac Kordiana od wladzy.
4) Srodowisko Korwinowców osłabiło sie wystawiajac kilku kandydatow do walki w prawyborach. Jeżeli Braun jest sprytny to spróbuje to wykorzystac.
5) Braun i srodowisko Korwin powinni zrobic nieoficjalny alians w tych prawyborach, bo wzmocnienie RN nikomu z nich nie da nic dobrego.
6) Braun powinien udzielic cichego poparcia Dziamborowi.
#polityka #prawybory
  • 19
@YgoR Piszesz w tamtym wpisie o złagodzeniu stanowiska partii, co oczywiście z politycznie się opłaca, ale wtedy wystawienie Brauna na prezydenta nijak do tego pasuje. To bodaj najbardziej kontrowersyjny człowiek w tej partii, bardziej od JKMa. Jeśli rzeczywiście celują w dobry wynik to Bosak się sprawdza w tej roli idealnie - jest naturalną alternatywą dla elektoratu pisowskiego i okolic. Konfederacja to nie moja bajka, ale niemniej te prawybory to ciekawa sytuacja z
@RegularJohnny:

Piszesz w tamtym wpisie o złagodzeniu stanowiska partii, co oczywiście z politycznie się opłaca, ale wtedy wystawienie Brauna na prezydenta nijak do tego pasuje. To bodaj najbardziej kontrowersyjny człowiek w tej partii, bardziej od JKMa.


JKM ma największy elektorat negatywny ze wszystkich polityków w Polsce, wygrywa pod tym względem w każdym badaniu socjologicznym od przynajmniej 10 lat, Braun nie ma tak wyrobionej rozpoznawalności przez co pole manewru, w kontekście kreowania
Najbardziej chciałbym, żeby prezydentem został Korwin.
Uważam, że najlepszy wynik uzyskałby Dziambor a potem Bosak.
Nie chcę, żeby prezydentem był Bosak ale jeszcze bardziej nie chcę by prezydentem był Duda czy inny prounijny, aborcjonistyczny lewak więc nawet jak kandydatem Konfederacji będzie ten socjalista Bosak to i tak na niego zagłosuję, choć nie będę się cieszył.
Jak kandydatem zostanie Braun, który ma na to chyba największe szanse, raczej nie będzie miał tak dobrego
Z tego co mi wiadomo konfederacja twierdzi ze prawybory mają wyłonić lidera z największą szansą na wygraną. Dlatego Braun powinien przekazać glosy swoich elektorów na Bosaka, bo wyszło na to, ze Bosak najlepiej się sprzedaje. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, jest elokwentny, merytoryczny i charyzmaryczny, i przede wszystkim przystępny.
Jeżeli Braun przekaże swoje głosy na Dziambora będzie to oznaczać, że górę wzięły partyjne rozgrywki, tym bardziej tak będzie jeżeli wybiorą Brauna :D
@niezdiagnozowany: przebieg będzie taki, że czasami zobaczymy Bosaka w tvp info i TVNie czy innym Polsacie, ale ogólnie będzie to raz na jakis czas. Ludzie nawet nie będą kojarzyć za bardzo Bosaka, chyba że z tańca z gwiazdami albo LPRu ( ʖ̯)
@bazylczuk: nie wiem czy nawet ktos kojarzy Bosaka z tych czasow. To troche dowod anegdotyczny ale gdalem ze znajomymi ktoezy polityka interesuja sie od wyborow do wyborow i z rodzicami i Bosaka kojarzyla tylko moja matula.

Zrobil na niej bardzo dobre wrazenie, aczkolwiek w wyborach parlamentarnych froche lagodzil swoj jezyk bo Konfa, a mysle ze w prez. bedzie reprezentowal bardziej swoje zdanie i rN.