Wpis z mikrobloga

U nŏs na Ślōnsku to je taki przepych, iże włōnczajōm wifi i przyłazi konduktor i gŏdŏ Ci "wybŏczcie, eli mōgby Pōn pobrać jakiś srogi zbiōr? mōmy przesyt internetu i niy mōmy co z nim zrobić, a przecã sosnowcu niy dōmy"

I jak maszynista jedzie to gŏdŏ "napōmniynie, dziura na torach"
czekŏ chwilã i gŏdŏ:
"szpasowołch iks de, to niy zagłębie"
Cołki cug sie tedy śmieje i klaszcze, a po chwili je fajer.
Wszyjsko funduje Bany Ślōnske, bo jejich motyka stŏć.

Rŏz jak jechołch KŚ, to rozdŏwali kawior, a kożdy bōł w garniaku.
A jak w sosnowcu bōłch w wagōnie 1 klasy, to konduktor chodziōł i robiōł zrzutę, coby przekupić kanara z renomy. Na tyn biedacki widok oplułem go, a tyn #!$%@? hrobŏk chytoł moje ślinty zymbami. Po tym fakcie jedyn z tych podludzi z sosnowca ôgarnōł, iże je żech ze Ślōnskŏ
to pŏd na klinie i zaczōn mi strzewiki całować. Zarŏz podbiegł jakiś inkszy zorta i sie spytoł co tamtyn #!$%@?. A tamtyn gŏdŏ "ÔN ZE ŚLŌNSKŎ", to tyn drugi pŏd na klinie i mi zaczōn galŏty rozpinać, to jŏ gŏdōm "#!$%@? chaberlŏku".
Odskoczył i gŏdŏ do drugigo "rōb co pōn kŏże".
I #!$%@? z jadōncego 40km/h cugu (wiyncyj te złomy niy pojadōm). Zginyli, to przijechała śmieciarka, ale tak podano je w tym zwierzyńcu, niy wiym wolã sie niy zagłębiać w tã dzicz.

Bōłch taki zażenowany, iże wrōciōłch sie Banami Ślōnskimi do dōm i aby niy śmierdziało zgnitym kebabem spod siedzyniŏ. I jak wrōciōłch do dōm, to zjŏd żech jak nikej cołkõ dŏwkã ôbiadu, bo mama gŏdała, iże jŏ niy jym, a biydne dziycia głodujōm.
No to zjŏd żech cołki, coby tym borŏkōm z sosnowca nic niy ôstało.
#pasta #slask
  • 4
  • Odpowiedz