Wpis z mikrobloga

Ogólnie staram się nigdy nie oceniać zbyt pochopnie filmów, seriali, ta pchana na siłe ideologia lgbt i ci wszyscy czarni w nowych produkcjach jakoś nigdy mi mocno nie przeszkadzała i nie przeszkadzali. Czytam tu opinie krytyczne o Wieśku i myślę jak zwykle wykop wie najlepiej i wszystko jest do dupy może poza trailer park boys.
Jestem po 3 odcinku i tak jak lubię gry i lubiłem książki ( nie przeczytałem jednak wszystkich, jakoś tak uciąłem w pewnym momencie i nigdy nie wróciłem, jednak mam zamiar) to jak na razie jest strasznie słabo. Może nie pod względem oprawy, czy nawet gry aktorskiej(chociaż też dupy nie urywa), ale tym razem już netflix mocno przesadza ze swoim lewicowym podejściem. W dodatku jak dla mnie tragiczny scenariusz, wszystko spłycone(spłycone, nie skrócone) do granic możliwości. Znacie te gry od Lego na podstawie filmów? Gdzie w krótkich scenkach po swojemu opowiadają historię, gdzie dla tych co danego filmu nie znają ciężko się rozeznać ? Tak właśnie się czuje jak oglądam na razie Wiedźmina. Serio, jakbym nie znał książek to ta historyjka byłaby wręcz okropna i nudna. Tak to chociaż dopowiadam sobie to co trzeba.
W dodatku, czy oni nie widzą, że wpychanie wszędzie tych murzynów tylko tej mniejszości szkodzi? Fatalny casting na większości dotychczasowych postaci ( może oprócz Geralta, Jaskra i Renfri). Każdy z nas czekał na przygody Geralta, a większość odcinka zajmują Yennefer i Ciri, które byłyby fajne jako postacie drugoplanowe, ale no tak trzeba pokazać silne, niezależne kobiety... sto razy wolałbym obejrzeć jakieś nawet nowe, wymyślone przygody samego Geralta z Jaskrem, którzy po drodze spotykają ów postacie, coś jak Herkules i Jolaos. no ale to nie na netfliksie...
Jak oni wypuścili Irlandczyka to nie mam pojęcia...
Zabrzmiało bardzo seksistowsko, może nawet rasistowsko, choć nie miałem takiego zamiaru.. Wiedźmin jako uniwersum Sapkowskiego, które polubiliśmy to Geralt, to mutacje, to potwory, to sami wiedźmini, intrygi w stylu gry o tron, a nie jakieś rozterki Yennefer ..
  • 2
  • Odpowiedz