Wpis z mikrobloga

Nie zamienię nigdy Pesa na Fife. Ucze się grać na padzie dopiero od trzech dni i już ogarnąłem fizykę na tyle żeby grać w takim stylu jaki mi się podoba. Dla mnie Fifa porostu jest za mało realistyczna. A w Pesie jak się postarasz to możesz grać tiki take jak Barcelona. Ja w prawie każdym meczu mam 70 % posiadania piłki i o 100 więcej podań więcej od przeciwnika ( ͡ ͜ʖ ͡) Ludzie do mnie piszą że dobrze gram. No staram się żeby to wyglądało jak najbardziej naturalnie, łatwo odbieram przeciwnikowi piłkę, często gram ustawieniem ofensywnym, zwracam uwagę na styl gry, choć czasami nie wychodzi, znam tylko podstawowe sterowanie, nie wiem którym się drybluje, nie umiem tworzyć akcji podbramkowych pod dużym pressingiem, nie wiem którym przyciskiem zasygnalizować, żeby mój gracz wybiegł na wolne pole, albo podać piłkę górą na wolne pole. No ale jak widzę jak niektórzy grają na pałę, nie rozprowadzają piłki albo robią jakieś nierealne akcję tak jakby w ogóle nie mieli pojęcia o piłce nożnej to tylko się bardziej cieszę że nie mam Fify.
Jak narazie to dla mnie najlepsza gra z game passa.
#pes #pes2020
  • 2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ziemba1: na standardowych ustawieniach pada (gdzie strzela sie kwadratem) wciskasz L1 i wychylasz prawa galke w bok. wtedy zawodnik przed toba zacznie biec w wyznaczonym kierunku. Jesli w trakcie podania przytrzymasz L1 to zawodnik po podaniu zacznie biec do przodu (wtedy wystarczy szybko oddac, badz wysunac pilke)
Jesli masz ustawione w sterowaniu autofeint na on to gdy posiadasz pilke wychyl prawa galke w jakis bok a potem lewa w drugi. Zaleznie od zawodnika i jego umiejetnosci powinien wykonac odpowiedni trik. Jest to latwiejszy ale bardziej randomowy sposob na triki.
jesli zatrzymasz sie zawodnikiem z pilka to wychylajac prawa galke zawodnik wysunie sobie pilke. (warto zrobic to e polu karnym by za chwile wykonac strzal i zmylic obronce)
jrsli wcisniesz przycisk odpowiedni za strzal i przed puszczeniem wcisniesz podanie zawodnik zamarkuje strzal.
wciskajac obie galki oraz L1 przelaczysz sie na bramkarza. Przydaje sie gdy przeciwnik wykonuje rzut wolny.
wciskajac trojkat zawodnik wysunie pilke zamiast podac, jesli trzymasz przy tym L1 to zrobi to wysuwając
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@marianoitaliano ale się rozpisaleś, dziekowa, twoje tipy z pewnością wykorzystam, jak się nauczę je obsługiwać.
U mnie trosze jest inaczej bo mam pada od Xboxa ale widzę że wszystko działa tylko mam dwie opcje dosrodkowania. Wciskając B - dośrodkowuje 2 x B dośrodkowanie po ziemi.
Znalazłem jeszcze bardzo przydatny przyciski LT do strzału finezyjnego. I podanie z klepki RT + a I Y.
Napisze jeszcze co mi się bardziej podoba w Pesie
- bardzo realne ruchy zawodników, np. to że nie przyjmują piłki w 0,1 s tak w fifie
- musisz obrócić się z piłką jak chcesz minąć
  • Odpowiedz