Wpis z mikrobloga

@CXLV: mam takie 120cm, świecą ok, światło białe zimne ale nie "niebieskie trupie", pokrywa ładnie je rozprasza.
Minusy - driver "wysokonapięciowy" i wszystkie ledy w szereg, jak któryś padnie to wszystko zgaśnie.
Plusy - jak padnie, to wkleję w tą oprawę zwykłą taśmę z 5m rolki, na 12v, i dodam normalny zasilacz 12v ;)
@hrumque: no ja akurat planuję brać ciepłą barwę. Za 20zł nie oczekuję kokosów, ale dobrze wiedzieć, że rozprasza ładnie. A jedno pytanie jeszcze, jak patrzysz z odległości powiedzmy 1m, to razi w oczy?
jak patrzysz z odległości powiedzmy 1m, to razi w oczy?


@CXLV: No jak się patrzy wprost to razi, bo jest jasne. Ale nie tak bardzo, jak np "ledowa żarówka" jedno-punktowa, bo tam jest bardziej skupiona ta jasność. Ja mam ich wiele na suficie - używam do oświetlenia magazynu i nie ma żadnego problemu że "razi w oczy" czy coś - normalne jasne światło od góry i tyle.
@CXLV:
Mam takie od dwóch lat, Sprawują się OK.
Jedyna wada to to że do jednej wlazł i zdechł jakiś robal, a mi się nie chce ich ściągać i rozbierać.
No i są różnice między lampami, te najtańsze, świecą wyraźnie słabiej od droższych w tej samej mocy.

No i bierz 4000k, inne barwy dziwnie wyglądają.