Wpis z mikrobloga

Hej, jestem zielony w #malowanie #obrazy ale mimo to maluję swój pierwszy obraz przy użyciu farb akrylowych.
Projekt zakłada białe kontury zewnętrzne i wewnętrzne. Z tym, że takie bardzo cienkie, coś ok. do 1 mm. I teraz pytanie czy jest jakiś patent jak tego nie spieprzyć? :D
Bardzo cienki sztywny pędzelek? Wykałaczka? Próbowałem jednym i drugim i efekt jest "taki sobie" ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#grafika #tworczoscwlasna
  • 4
  • Odpowiedz
@Widzet: Przede wszystkim najpierw walnij kielicha, żeby ręka się nie trzęsła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio, to farbę nakładaj czym chcesz, cienki kontur najlepiej małym pędzelkiem.
Jeśli ci nie wychodzi tak jak chcesz, to spróbuj najpierw namalować trochę grubiej, poczekaj aż wyschnie i zamaluj nadmiar.
  • Odpowiedz
Możesz biały kontur nałożyć białym pisakiem akrylowym, ostatnie jedna mirabelka pesca pen mi polecała
  • Odpowiedz
@helvetica: Z trzęsień rąk mam akurat spory problem, ale jakoś sobie radzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Zupna: Dzięki, to o by chyba był strzał w dziesiątkę! Pewnie dostanę takie w każdym sklepie z artykułami plastycznymi/artystycznymi?
  • Odpowiedz
@Widzet: Czy ten konkretny nie wiem bo się nie rozglądałam za nim jeszcze, możesz wypróbować pewnie też innej marki, byle akrylowy
  • Odpowiedz