Wpis z mikrobloga

@michael785: Korona na wkładzie korzeniowym chyba. Serio 5 razy Ci to wypadało? Może ten korzeń się nie nadawał do za cementowania wkładu. Ja bym się wkurzył. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@SkrytyZolw co tu się stało? Korzeń niedoleczony i się psuł?
  • Odpowiedz
  • 0
@josedra52 wypadał bo za ciasno był między zębami spasowany.Jutro będę wiedział dokładnie co tam się wydarzyło bo #!$%@? mam straszny że gwarancja pewnie obejmuje samą koronę, że się nie rozpadnie. A to że korzeń nie wytrzymał to już pewnie nie problem dentysty.
  • Odpowiedz
@michael785: Na metalowej podbudowie robi się, kiedy ma się osłabione korzenie, cała struktura powinna wzmocnić zęba. Przedyskutuj ze swoim stomatologiem sytuację, bo jak 5 razy wypadało, to może należało zmodyfikować metodę. Zapytaj jakie rozwiązanie może Ci zaproponować.

@josedra52: Nie, ząb po kanałówce, odbudowany na wkładzie. A to, że się nie trzymał, to przyczyn może być bardzo wiele.
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw
@josedra52
Po prostu ściana korzenia pękła i już się nie zacementuje.
Opcje są 3:
1. Implant za 2.5tys, oni koronę za free-ale mówi że tu zawsze coś się po drodze moze cos wydarzyć - więc ja to pieprze bo znowu szlag trafi kase
2. Most ok. 2tys
3. AET (nie wiem co to) i to za free.
  • Odpowiedz
@michael785: W każdym przypadku może się coś wydarzyć. Akurat w przypadku trzonowców skłaniałabym się ku implantowi. Most się opiera na sąsiednich zębach. To wymaga ich oszlifowania, czyli bądź co bądź usunięcia zdrowych tkanek. Dodatkowo te zęby są od teraz bardziej obciążone i mogą z czasem się uszkodzić. A przy trzonowcach obciążenia zgryzowe są największe. Ponadto implant przenosi obciążenia na kość. Kość nieobciążona zanika i tak by było w przypadku mostu.
  • Odpowiedz
@michael785: Implant za 2,5 bez dodatkowych kosztów jako taka rekompensata? Czyli wyjdzie implant za 3,5 jak doliczyć to co było. Promocja jak na Black friday - zastanów się nad tym serio.
  • Odpowiedz