Wpis z mikrobloga

@plusbear: w niemieckim sa tylko 4 konjugacje. Jesli masz troche samozaparcia to sobie poradzisz ;) ja w dwa lata opanowalam jezyk do poziomu zaawansowanego. Z ta roznica, ze mam stycznosc z nim na codzien
  • Odpowiedz
@simsoniak: ciężko chyba stwierdzić :/ uczyłem się w szkole więc miałem łatwo.. w internetach na pewno masz spory wybór i znajdziesz coś przystępnego i dopasowanego do Twojego stylu uczenia się, ale z drugiej strony nikt Ci tu nie wyjaśni czegoś, czego nie zrozumiesz w 100% i nikt nie nauczy Cię wymowy :\
  • Odpowiedz
@simsoniak: ja bylam na kursie jezykowaym a potem sama. Najlepiej podstawy okielznac a potem slowka. Ja dobilam jeszcze ulubionymi serialami i filmami w jezyku niemieckim bo dobrze jest sie "osluchac" tego jezyka. Btw. Moge sie podzielic notatkami z kursu... Jak ktos bedzie spbie zyczyl... Ksiazki w sumie w wolnym czasie tez moge zeskanowac ;)
  • Odpowiedz
@simsoniak: nie wiem jak to jest w necie, ale może zakup sobie stare książki do języka dla gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej przygotowującej od podstaw. Tam najłatwiej znaleźć to, co na początku nauki jest najważniejsze i najpotrzebniejsze
  • Odpowiedz
@qwerty987: Problem jest taki, że ja się przez 6 lat uczyłam. Byłam mniej więcej na poziomie B1, #!$%@? to jednak strzelił i nie potrafię powiedzieć najprostszego zdania. Nie, niestety nie przesadzam. Chciałabym się nauczyć, przypomnieć sobie, podoba mi się ten język.

@Sunshineacid: Czekam! :)
  • Odpowiedz
@simsoniak: aa to widzisz! jesteśmy niemal w podobnej sytuacji! Uczyłem się niemieckiego od pierwszej klasy podstawówki do drugiej liceum. Potem zacząłem stawiać na angielski, który zdawałem na maturze, a przez dwa lata studiów uczyłem się tylko angielskiego. Kontakt z Deutschem miałem przez 12 lat, a teraz też niewiele potrafię powiedzieć ;D chociaż co nieco pamiętam (ale bardzo mało).. Po egzaminie z angielskiego na studiach też planowałem podszkolić i niemiecki, ale
  • Odpowiedz