Wpis z mikrobloga

Na razie rosyjskie media skromnie informują o powtórnym pochówku powstańców styczniowych w Wilnie z udziałem prezydnetów Litwy i Polski oraz wicepremiera Białorusi.
Znalazłem artykuł na pravdzie klik już tytuł nie pozostawia watpliwości jak uroczystośc zostałą oceniona ''W Litwie świetują zjednoczenie narodów w walce przeciwko Rosji''.
Napisano, że jedną z głównych postaci rebeli sądzono za przestępstwa przeciwko państwu i zbrodnie przeciwko chłopstwu i duchowieństwu prawosławnemu.

A dzisiaj obchody na cześć jego i innych terrorystów rozprzestrzeniły się na całą stolicę Litwy.


Relacje pojawiły się też w dwóch najwiekszych białoruskich telewizjach. Pozytywne chociaż stonowane - zwraca uwage, że nie powiedziano w nich ani razu przeciwko komu powstańcy walczyli ani kto wykonał na nich wyroki. Ciekawe czy to przypadek.

klik 2 klik 3

wołam @kam966: bo pytałeś o to

#bialorus #rosyjskiemediaopolsce #litwa #rosja
szurszur - Na razie rosyjskie media skromnie informują o powtórnym pochówku powstańcó...

źródło: comment_7LrohqU1i1q6zvAGPeeWuGoZGgMVsDFQ.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
Relacje pojawiły się też w dwóch najwiekszych białoruskich telewizjach. Pozytywne chociaż stonowane - zwraca uwage, że nie powiedziano w nich ani razu przeciwko komu powstańcy walczyli ani kto wykonał na nich wyroki. Ciekawe czy to przypadek.


@szurszur: W białoruskiej telewizji zadbali też, żeby nie było widać prawdziwych białoruskich flag. Musiało to być nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę, że pojedyncze litewskie i polskie flagi po prostu ginęły w morzu tych biało-czerwono-białych.
narkotyki - > Relacje pojawiły się też w dwóch najwiekszych białoruskich telewizjach....

źródło: comment_PWu7xMhV81smBF4REuXzg93XKmKtOAwJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz