Wpis z mikrobloga

Czy wypopkom już do reszty odwaliło że chwalicie to,że policjant zabił tego kolesia który uciekał? Spoko, diler, wymachiwał nożyczkami, ale czy trzeba od razu go zabijać? Polska policja jest na tyle nieudolna że nie potrafi spacyfikować takiego klienta bez zabijania? lol iks de #policja #konin #polska
  • 119
  • Odpowiedz
Hm... W takim razie pytanie, w którym momencie powstaje wg Ciebie sytuacja, podczas której policjant powinien użyć broni? Mi się wydaje, że wymachiwanie ostrym narzędziem, z zamiarem użycia go przeciwko umundurowanemu funkcjonariuszowi, po to, aby pozbawić go życia (a co najmniej zdrowia) jest już wystarczającym powodem. Ty tak nie sądzisz? W takim razie kiedy policjant może sięgnąć po broń? Wyłącznie w sytuacji, gdy "przeciwnik" będzie miał w dłoni miotacz ognia albo broń
  • Odpowiedz
@RaczejNiePiszDoMnie: Nie wiem czy doszło do takiej sytuacji. Nie wiem czy byli jacyś świadkowie. Nie wiem czy był monitoring i jakie przesłanki ustawowe do użycia broni zaistniały. Nie wiem nic, tak jak 99,9% Wykopków. Wszystko ustalą odpowiednie służby. Dlatego wstrzymuję się od wyrokowania w sprawie, w przeciwieństwie do wielu, którzy już stwierdzili, że policjant przekroczył swoje uprawnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ciekawi mnie jedynie jaka była by reakcja gdyby zaatakował nożyczkami przypadkową osobę na ulicy a nie policjanta i ta osoba by go odstrzelila w obronie własnej. Tutaj bez aresztu i prokuratora by się pewnie nie obyło. Tak samo wchodzi złodziej na chatę z nożyczkami i właściciel użyje broni palnej? Hur dur przekroczenie obrony koniecznej. Tylko jaki zwykły obywatel w tym kraju ma broń?
  • Odpowiedz