Wpis z mikrobloga

Hm... W takim razie pytanie, w którym momencie powstaje wg Ciebie sytuacja, podczas której policjant powinien użyć broni? Mi się wydaje, że wymachiwanie ostrym narzędziem, z zamiarem użycia go przeciwko umundurowanemu funkcjonariuszowi, po to, aby pozbawić go życia (a co najmniej zdrowia) jest już wystarczającym powodem. Ty tak nie sądzisz? W takim razie kiedy policjant może sięgnąć po broń? Wyłącznie w sytuacji, gdy "przeciwnik" będzie miał w dłoni miotacz ognia albo broń
@RaczejNiePiszDoMnie: Nie wiem czy doszło do takiej sytuacji. Nie wiem czy byli jacyś świadkowie. Nie wiem czy był monitoring i jakie przesłanki ustawowe do użycia broni zaistniały. Nie wiem nic, tak jak 99,9% Wykopków. Wszystko ustalą odpowiednie służby. Dlatego wstrzymuję się od wyrokowania w sprawie, w przeciwieństwie do wielu, którzy już stwierdzili, że policjant przekroczył swoje uprawnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawi mnie jedynie jaka była by reakcja gdyby zaatakował nożyczkami przypadkową osobę na ulicy a nie policjanta i ta osoba by go odstrzelila w obronie własnej. Tutaj bez aresztu i prokuratora by się pewnie nie obyło. Tak samo wchodzi złodziej na chatę z nożyczkami i właściciel użyje broni palnej? Hur dur przekroczenie obrony koniecznej. Tylko jaki zwykły obywatel w tym kraju ma broń?