Wpis z mikrobloga

Jest tutaj ktoś kto w niedawnym czasie spóźnił się o 3-4 dni z przedłużeniem OC na auto?xD wiem jakie za to grożą kary, ale chcialbym wiedzieć jak faktycznie jest z ich egzekucją i czy faktycznie są nakładane za każdym razem czy tylko wybiórczo.
#auto #ubezpieczenia #samochody
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@Plp_ z tego co wiem to sie automatycznie przedłuża oc, chyba ze kilka dni przed czasem wypowiesz, i kupisz gdzies indziej, no ale moge sie mylic.
  • Odpowiedz
@Logan00: Nie przedłuża się OC po poprzednim właścicielu.

@Plp_: Ja mam w rodzinie jednego delikwenta i jak na razie chyba 4 miesiące po fakcie wciąż czekamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Plp_: Skuteczność wirtualnego policjanta UFG jest coraz wyższa, ale nadal nie jest to 100%. Są więc kierowcy, którzy kary nie dostają. Pamiętaj jednak, że jeśli poprzednie OC zostało wykupione przez aktualnego właściciela auta i zostało w pełni opłacone, to polisa przedłuża się automatycznie na kolejny rok (chyba że ubezpieczenie wcześniej wypowiedziano).
  • Odpowiedz
@darek-jg: @N0_Witam: @Ubea_pl:
Wiem że tak działa ten system i gdyby to od niego wszystko zależało to KAŻDY mialby list od ufg już po kilku dniach od daty zakończenia OC, ale ktoś mi kiedyś tłumaczył że na końcu zawsze musi być jakiś urzędnik UFG który ten list fizycznie podpisuje i wysyła, więc co z tego że system wywali kilka tysięcy polis dziennie na czerwono skoro ktoś
  • Odpowiedz
@Plp_: Nic bardziej mylnego. UFG wysyła do wszystkich których wyłapie bez wyjątku. Zdarza się że ktoś nie dostanie, ale to już coraz rzadsza sytuacja.
Nikt tych pism nie podpisuje. Podpis drukuje się na dokumencie. Ktoś to bierze tylko do ręki z drukarki i pakuje do koperty.
A pojazdów bez oc to ok 100k więc dziennie wychodzi niecałe 300 :)
  • Odpowiedz