Wpis z mikrobloga

@xandra mnie rozbawiło jak na grupie baby się burzyły, że helołin to straszenie dzieci potworami i umarlakami i że to ma zły wpływ na ich psychikę i może popchnąć dzieci w stronę okuktyzmu (kek)

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@xandra: Po prostu tradycyjny kościół nie chce akceptować nowych niekatolickich obrzędów, bo boją się że zostaną wyparci. A że każda religia zawsze #!$%@? się się w politykę, to zostały średniowieczne pomysły zbierania danin w każdym możliwym momencie.
  • Odpowiedz
nowych niekatolickich obrzędów


@Czimchik: To nie tyle "niekatolickie", co nie zaakceptowane, nie przejęte przez KK. Akurat katolicyzm to zbiór różnych mitów i legend, obrzędów często pogańskich, taka kompilacja, ale wszystkie muszą być przez kler zaakceptowane i co najważniejsze, muszą mieć na nie wyłączność i na nich zarabiać.
  • Odpowiedz
mówią do figurki przybitej do kawałka drzewa i są mega szczęśliwi jak szaman da im wafelka ¯_(ツ)_/¯


@xandra: Widać lubią jak im obcy facet coś wkłada do buzi i do tego każe połknąć. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xandra: Tylko jak powiem katabasowi, żeby sobie poszedł, to mi nie upierodli klamki gównem, a drzwi farba ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie wspominając, że nie dobija się co 10 minut przez cały wieczór, tak że człowiek nie może spokojnie po całym dniu odpocząć.
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Ale co mam troglodytów szanować, którzy siłą (narodowcy) i podstępem (lobbowanie kiecoków w rządzie) chcą by wróciło średniowiecze? Czy ty poważny jesteś? Mamy XXI wiek! Czasy ciemnoty i zabobonów już minęły!

Z jakiej racji mam szanować wypłoszy, którzy wierzą magię i czary? Przecież modlitwa to nic innego jak zaklęcia. A kiecok niczym się nie różni od szamana, też coś sobie tam mruczy, zawodzi i macha kadzidełkiem.

Kogo mam szanować?
  • Odpowiedz