Wpis z mikrobloga

@Pimenista: Nie, a jak chcesz tak bardzo pośmieszkować to pradziadek o którego pytam zostawił w okolicy Tarnopola żonę i 3 dzieci, żona wraz z roczną córką została brutalnie zamordowana przez Upa, a 2 pozostałych dzieci czyli mój dziadek z bratem uciekli do lasu i tułali się od wioski do wioski tygodniami...
@willard: Do WP ale tego już hmm pod Rosyjskim butem w 44', mam jego książeczkę kombatanta z lat 80' reszta poszła z dymem, pamiętam że miał medale za Medal ZA ODRĘ, NYSĘ, BAŁTYK, za Berlin, i coś tam jeszcze , miałem 10 lat mało pamiętam, wiem na pewno że na Pradze (Warszawa) dostał odłamkiem granatu,
  • 0
@willard tak zrobię, internet nic nie mówi. Wiem że pradziadek znalazł dziadka i brata przez PCK dopiero w 46' , pisałem do nich nic nie wiedzą. Z tego co pamiętam dziadek był podoficerem w 44' miał już prawie 40 lat. Pozdrawiam
  • 0
@willard Tak zrobię, historia jest ciekawa. Niby tak dużo zostało wyjaśnione a ja nawet nie wiem gdzie prababcia leży z dzieckiem, możliwe że zakopali w lesie w jakiejś mogile bezimiennej a Ukraińskie władze nie pozwalają nam na badania... Troszkę ten nasz rząd mógł by przycisnąć Ukrainę w końcu tak dużo ich przyjmujemy
@piotr-antyn: Na terenie Ukrainy formowane były 4 Pomorska Dywizja Piechoty im. Jana Kilińskiego,2 Pomorska Brygada Artylerii Haubic, 6 Warszawski Samodzielny Zmotoryzowany Batalion Pontonowo-Mostowy (okolice Sum) i 6 Pomorska Dywizja Piechoty (okolice Żytomierza) więc pewnie służył w którejś z tych jednostek
@brusilow12: Już sprawdzam która była formowana najbliżej Tarnopola (lub Buczacza), pradziad był z tego co pamiętam w takiej jednostce co szła za głównym natarciem i fanty zgarniali, ale takie jak mąka, cukier itp. mam jeszcze taki stary jego zeszyt i tam są wzmianki kto ile przyniósł po przeszukaniu